У неї 28 веснянок, дзвінкий сміх, телефон постійно на беззвучному режимі, а на татуюванні міститься зодіакальний знак сім’ї (Водолій, Скорпіон, Діва, Козеріг) – чотири дрібнички, що не мають особливого значення для створення враження про людину, але все ж є цікавими доповненнями до інших фактів. Про міста, мрії і те, чого не навчають навіть у книжках, ми поспілкувалися з Катею Малишевською.
Яким для тебе є Луцьк за духом?
Місто, в якому можна виховувати дітей. Здебільшого спокійне місто, воно не підійде тим, хто хоче більше руху. От я не знаю чого, але уявляю такого літнього чоловіка з борідкою, капелюшком і тростиною, коли говорю про Луцьк.
Можна відправити дітей на літо?
Якось так. Одеса для мене – розкута дівчина, Київ – амбітний юнак. А ось Луцьк – неквапливий, неметушливий. От він як той дідусь, якому в якийсь момент стало достатньо того, що є.
Як ставишся до людей, які задовольняються тим, що мають, і на цьому по суті все?
Думаю, що це неправильно, бо тоді нема розвитку. Жити заради роботи, щоб заплатити за комуналку і відкласти щось до особливого випадку… Це нудно. Потрібно хотіти більшого. Я поки себе шукаю, тому що впевнена: якщо шукаєш, то знайдеш, а якщо зупинишся на досягнутому, нічого хорошого з того не вийде.
Ти навчаєшся на агроінженера, є ще цікаві для тебе сфери?
У дитинстві як і багато дівчат я цікавилася дизайном, стилем, темами краси. Але порадилась з батьками і дійшла висновку, що базова освіта повинна бути більш прикладна. Так, ми вивчаємо такі нюанси фізики і математики, що тяжко уявити їх застосування в повсякденному житті, іноді це втомлює. Але я ставлюся більш позитивно до цього. В мене є хобі, які не дозволяють загрузнути в рутині. Спілкування із людьми, психологія – те, що однозначно цікавить. Макіяж, манікюр, салонні послуги теж подобаються. Я б навіть сказала, більше мені до душі.
Як оцінюєш сучасні модні тренди?
Мені подобається, що в моді знову природна краса. Густі брови, нетатуйовані і не такі як ниточки, скульптурування лиця і вечірній макіяж удень вже теж відійшли. Косметика повинна більше підкреслювати природні переваги, а не змінювати до невпізнаваності. Буває, постять фото в інстаграм з бронзатором, хайлайтером, вилицями. На фото є можливість схитрувати. Але, будьмо відверті, в реальному житті це страшно виглядає, особливо, смуги на щоках. Зараз літо, тому ще актуально згадати про шугаринг – найбільш безпечний, як на мене, спосіб, ліпший за депіляцію, навіть воскову. І, між іншим, зручний в домашніх умовах.
Уявляєш себе іміджмейкером?
Цілком. Макіяж і образ взагалі можна підбирати під настрій, але класно, коли це гармоніює зі стилем людини. Я люблю експериментувати, хоча сама ніколи не ходила до майстрів за кардинальними змінами. Поки не знаю точно, ким я працюватиму, але звикла випробовувати себе в тому, що цікаво. Наразі я маю підробіток як офіціантка. Це корисний для мене досвід, незалежно від основного місця роботи потім. От у школі я дуже любила хімію, брала участь в олімпіадах, відчувала щось схоже на кураж, коли правильно прописувала рівняння реакцій та різні задачі. Але зрозуміла, що не хочу пов’язувати все своє життя саме з хімією. Це більше для загального розвитку працює.
Вже мала практику за фахом?
Поки ще ні, але в мене це не виглядатиме як «прийшла на ферму, попросила, щоб поставили печатку». Думаю, що якби у нас була краще розвинена освітня система, були більш вимогливі викладачі, а предмети практичні, то й на економіку ми б не нарікали. Воно ж усе пов’язане. За перший рік навчання я не отримала знань, які можу застосувати вже в якійсь робочій ситуації, полагодити двигун наприклад. Був випадок, моїм батькам сказали, що «з такою освітою і зовнішністю ваша Катруся зможе продавати комбайни і комплектуючі».
Ти засмутилася тоді?
Я не готова протирати штани чотири роки, щоби продавати комбайни чи садити пшеничку. В останніх класах школи далеко не кожен може вибрати професію, яка справді буде цікавою і надихатиме вподовж життя. Тому особисто для мене час бакалаврату – це той період, в який треба інтенсивно займатися самоосвітою, випробовувати себе. Час швидко мене і буде дуже прикро, якщо в свої 20-22 ти озирнешся на себе колишнього і зрозумієш, що здавав щось тупо задля оцінки, а у вільний час дивився серіальчики і все на тому.
Батьки тебе підтримують в цьому?
Я вірю, що людина сама себе робить, батьки мене підтримують більше морально. Я в принципі не беру грошей від батьків, бо маю ще двох сестер і вони заслуговують більшого. Треба їм допомагати. Мама не певна, що я зароблю кошти на машину, нову і не на польських бляхах. Але мене це тільки стимулює довести, що я зможу знайти гідну роботу, досягти успіху і мати власний стартовий бюджет для подорожі і відкриття власної справи. Маю кредо, що мене підбадьорює. Це – ніколи не озирайся назад і вір: що не робиться, все до кращого.
В чому, на твій погляд, криється жіночність?
У характері, у зовнішньому вигляді, це щось таке збірне. І у скромності. Коли дівчина не ставить себе вище за всіх, гарно веде себе з хлопцями, спілкується без мату і не готова повіситися на шию першому-ліпшому. Жіночна дівчина вміє вислухати і почути, підтримати, коли потрібно. Їй притаманна доброта. І цю доброту видно на обличчі, це таке, що не підмалюєш макіяжем. А щодо вигляду взагалі, то чисте волосся, доглянуті шкіра і нігті, навіть хороша косметика не замаскує гнітючого настрою чи слідів від безсоння. Так вже склалося, що жіночність для мене пов’язана і зі здоров’ям, в тому числі психічним. Вона не підлаштовується під кожного, вміє фільтрували коло близького спілкування. Бо жінка, яка прагне розвитку, яка хоче рухатися далі, буде спроможна доглядати за собою і дбати про близьких їй людей, у майбутньому це дуже важлива риса, коли вона створюватиме власну сім’ю.
Що найважливіше у вихованні дитини?
Любов. І підтримка. Це таке особисте, якого не навчитися із фільму чи інстаграму.