• Про нас
  • Контакти
РЕКЛАМА
Thursday, February 9, 2023
  • Вхід
Луцьк News
  • Прогнози
  • Коментарі
  • Рекомендації
  • Відео
  • Події
  • Хештеги

No products in the cart.

ДОДАТИ НОВИНУ
ПІДТРИМАТИ
  • Головна
  • #StandwithUkraine
  • #StopRussia
Результатів не знайдено
Переглянути весь результат
  • Головна
  • #StandwithUkraine
  • #StopRussia
Результатів не знайдено
Переглянути весь результат
Луцьк News
Результатів не знайдено
Переглянути весь результат
Головна Інтерв’ю

«Боротися – модно. Тут працювати треба, а не боротися» – Олексій Веремійчик

Луцьк News Автор Луцьк News
31.01.2021
у Інтерв’ю
Reading Time: 1 min read
514 5
A A
0
Share on FacebookShare on Twitter

Суспільству властиво сприймати чиновників з негативом. Мов налаштування «за замовчуванням», спрацьовує асоціація «чиновник – це політик, який тринькає бюджетні кошти». «Я чиновник» – каже Олексій Веремійчик. З його вуст слово «чиновник» наповнене спокоєм.

Очільника департаменту сім’ї, молоді та спорту Луцької міської ради на подіях чутно без шпаргалок і од міській владі. У товстелезній зеленій папці міститься графік заходів, директор департаменту знає подробиці кожного. Про молодість, правила життя і, звісно, роботу Олексій Веремійчик повідав у інтерв’ю ВолиньТоп.  



 

Ви часто всміхаєтеся. Це вияв того, що ви доброзичлива людина?

Напевно, це видає те, що я щасливий. Коли відчуваєш сенс у тому, чим зайнятий, хочеться занурюватися все далі й далі. Мене мотивує це місто, включно з його негараздами, які кортить вирішити. Подобається моя робота і люди, з якими працюю.

Бачите себе на цій посаді у довгостроковій перспективі?

Думаю, на все свій час. Поки в мене такий період, що я віддаюся цій роботі і отримую задоволення. Я молода людина, тож працювати з молоддю також у насолоду. В мене гарна сім’я, на моїх очах розвивається представниця зовсім нового покоління (донечці Олексія Веремійчика – 5 років, ред.). Дуже чекав, коли з нею можна буде домовлятися. Ось цей час настав. Це неймовірна втіха. Хоча, звісно, доки донька виросте до участі в громадському секторі міста, департамент точно очолюватиме хтось інший.

Який основний мотив передасте наступникам?

Наразі департамент стрімко підвищує планку. Ми зважаємо на минулі події, плануємо майбутні, скрупульозні в діях теперішнього. Нам вдалося створити середовище професіоналів, кожен працівник не схожий на іншого, але нас об’єднує любов до міста, властивість прагнути нового, вміння дивуватися і бажати більшого. Хочеться, щоб ті, хто перейматимуть діяльність в цьому підрозділі, ставили до себе не менші вимоги. Я щаслива людина, яка працює на своєму місці. Можу заприсягтися: коли відчую, що прийшов на роботу через силу, що мені це за баласт, я тої ж миті напишу заяву на звільнення. Таке скрутно навіть уявити.

Що потрібно повсякчас пам’ятати, працюючи з молоддю?

Бути максимально налаштованим на комунікацію і навчатися від тих, з ким співпрацюєш. Як тільки перестаєш бути «в темі», цікавитися новим, бути усвідомленим у змінах, ти стаєш одноманітним, а значить – нецікавим молоді. Це більше про мій настрій. Нам вдалося спростити бюрократичні процедури для громадських організацій. Сам розумію, як тяжко питання документів, заявок і дозволів дається активістам.

 

У юності вас вирізняла риса, що нині стає у пригоді на цій посаді?

Справа в тому, що у шкільні роки я брав участь у всіх можливих спортивних заходах. Цікавився, як можна пов’язувати знання з різних наук і знаходити у цьому практичне значення. У студентський час заявив про себе як громадський активіст. Тому, будучи по ту сторону, я добре розумів актуальні теми і запити, знав, як це працює у моєму середовищі. Прийшовши сюди, я вже добре вмів спілкуватися із молоддю і громадськими організаціями, розпізнавати їх проблеми і разом відшукувати варіанти вирішення.

З таким бекґраундом ви – людина результату чи радше процесу?

Звичайно, це ідеально у короткі проміжки часу реалізувати те, що вважаєш за доцільне. Наприклад, дуже інтенсивно вмістити все в один день. Іноді рахуєш годинами, скільки яка діяльність забере, але тайм-менеджмент простий у теорії і далеко не завжди такий же однозначний в дії. Практика свідчить, що для досягнення результату потрібно докладати зусиль, а відтак і часу. Звісно, додається супутній фактор, я б назвав це реакцією середовища: наскільки воно сприяє чи чинить спротив.

Спроектуймо це на Луцьку міську раду?                                                   

Наприклад, наскільки вдається співпрацювати з іншими структурними підрозділами міської ради, координувати роботу безпосередніх колег, наскільки авторитетно виглядає комунікація з громадським сектором і головне, як вона спрацьовує далі. Мені пощастило, що у нас є дуже гарна команда.

Розкажіть про команду докладніше?

Маємо два відділи: сім’ї та молоді; фізичної культури та спорту. Також у нас в підпорядкуванні є чотири комунальні заклади: Центр національно-патріотичного виховання, Спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву плавання, «Спорт для всіх» і ДЮСШ № 3.

Чим би ви продовжили речення «на сьогоднішній день велика частина моєї роботи…»

Є адміністративно-менеджерською. Потрібно забезпечувати кращу організацію спортивних закладів міста, сприяти тренерам федерацій, щоб займатися з вихованцями було зручніше і приємніше. На сьогодні мені доводиться багато чого вивчати, щоб могти виконувати свою роботу не просто гідно, а так, щоб мати справедливі підстави очікувати на успіхи. За одну ситуацію неможливо стати профі у питанні, яке довелося розв’язати, але морально перед собою ставлю завдання працювати ефективно.

Як ви сприймаєте критику у робочих питаннях?  

За кожною людиною стоїть певна історія. У роботі департаменту сім’ї, молоді та спорту, звісно, трапляється багато ситуацій. Не до всього можна бути готовим. Я керуюся правилом, що не можна висловлювати жорстких зауважень нікому, доки ти не станеш фахівцем у згаданій сфері. Не люблю голослівних суперечок. До проблемних питань потрібно підходити тверезо, добирати факти, розраховувати фінансові показники і обов’язково зважати на те, скільки часу минуло і в яку перспективу той чинний стан речей може перейти. Тому я завжди відкритий до конкретних зауваг та пропозицій.

Буває, що берете паузи?

Під напливом інформації і великого об’єму роботи, можна трошки помилятися. Завжди є емоційний фактор. Тому так, іноді корисно пригальмувати, ще раз оглянути проблему і поміркувати про неї більш зосереджено. Обставини спонукають сучасну людину до швидкості, але ж не завжди ота, так звана, найпряміша дорога є правильним вибором.

Пауза – це більше про повторний аналіз чи є ще щось?

Пауза – це також про вміння слухати. Цільова аудиторія департаменту – дуже чутлива до змін і прагне бути почутою. Ми разом робимо вчинки, що мають відгомін у майбутньому. Спілкування допомагає, особливо, коли потрібно поглянути на питання, так би мовити, свіжим поглядом.

А як щодо сумнівів?

Сумніви є завжди. Не люблю дилем, але зазвичай така схема: або критично аналізуєш і зважуєш, або впускаєш їх у себе доки вони не влаштують тобі путівку у паралельний світ. Щодо мене, то я не даю сумнівам брати гору і затьмарювати мій розум. Кожна професія має свої виклики. Так, це тяжко приймати непопулярні рішення. Але виклики стимулюють. Не можу сказати, що спонукають до боротьби. Боротися – модно. Боротися люблять демагоги. А тут працювати треба, а не боротися. Потрібно мати тяму, що ти несеш відповідальність за кожен крок, що кожен платник податків може в тебе поцікавитися логікою дій. Не боятися, не ніяковіти, бути тверезим і шукати варіантів, як процеси оптимізувати.

Є критично важлива річ, яка не прописана у посадовій інструкції?

Бути в темі – мій прямий обов’язок. Лише втратиш цей зв’язок не просто з реальністю, а з динамікою, відразу судження й методи стають неактуальними. Звичайно, простіше спиратися на попередні приклади, йти шляхом меншого опору, але з новими ідеями і фішками потрібно працювати відповідно.

Можете назвати себе досвідченим?

Досвід – це та річ, яка набувається. Якщо я сьогодні почну говорити про значний багаж досвіду, то це буде нечесно. Знаєте, такий собі елемент заспокоєння для входження в зону комфорту. Те, що мені вдається досліджувати і робити висновки є корисним, і з появою нових знань мій досвід дещо поповнюється. Але це те, що я ще набуваю, поступово і ретельно.

Коли закладається людський характер, на ваш погляд?

Усе фундаментальне в характері закладається у дитинстві. Думаю, ще в дошкільному віці. А підсилюється або переламується, словом, зазнає некардинальних змін, уже згодом, упродовж життя. У маленькому віці людина починає пояснювати для себе світ. Хтось більше спостерігає, хтось більше запитує. Однак саме тоді виникає і відчуття себе окремо та себе у довколишньому. Що таке природа – десь інтуїтивно це теж закладається у час, коли ми не знаємо формул і механізмів, залюбки слухаючи казки.

Найяскравіший епізод з дитинства?

У дитинстві багато часу проводив з бабусею. Мама була молодою учителькою, а тато молодим інженером. Бабуся була для мене і наставником, і порадником. Перейняв від неї чимало афоризмів. Найяскравіше, напевно, коли із бабусею ходив у ліс по гриби і знайшов просто величезного гриба. Як думка і як враження – так фотографічно в пам’яті лишилося. Приблизно сто кілометрів від Луцька, чудова місцина.

Чи є перебування на природі у топі ваших тяжінь?

О, я дуже люблю природу. З дитинства я навчився насолоджуватися нею, не нарікати на погоду чи обставини. Карпатські гори, волинські озера, ліси – це те, що дає відчуття простору, де ти ніколи не будеш чужим. Людина може розвиватися у гармонії з природою, коли розумієш це не як прописану істину, а як щось життєве, то з легкістю застосовуєш у повсякденному житті.

Багато мандрували?

Знаєте, студентом я романтично складав перелік країн, мовляв, цю маю відвідати, і цю, а ще скільки цікавого… Мріяв-планував, доки не прийшло розуміння: а я ж України толком не бачив. Після того вдалося об’їздити свою країну вздовж і впоперек, не обману, якщо скажу – разів кільканадцять. Але гори лишаються майже ритуалом.

Чим для вас є відпочинок у горах?

Енергетичне підживлення. Однозначно відпочинок має бути активним, тоді й моменти спокою в ньому чарівні. Щороку стараюся відвідати Карпати чи Закарпаття. І кожен раз це захоплення величчю і самобутністю ландшафту, пам’яттю, яку він тримає. Ми живемо в добі, коли проблеми дуже наелектризовують. В горах є можливість перезавантажити себе психологічно.

Куди поки востаннє мандрували?

Волонтерський виїзд у Волноваху.

Ви вірите, що все в житті пов’язане?

Так, у нашому житті все абсолютно пов’язане, все має свої наслідки. Людині легше реалізувати щось на основі тих навичок і знань, що базуються на чомусь уже звіданому, їй зрозумілому. Тому характер людини безпосередньо пов’язаний із тим, як людина поводить себе у професії й, відповідно, чого досягає. Ці кілька років особливо звертаються до теми патріотизму. Його не можна виховати силоміць, це не правило, яке від повторення краще засвоюється. Звісно, я не відповідаю за всіх, але потрібно знайти своє місце, потрапити в діяльність за призначенням. Працювати якісно і відповідально – ось найточніше мірило патріотизму.

Вкотре йому телефонують, зупиняю камеру. «Це директор служби безпеки стадіону дзвонить. Можете записувати, нічого конфіденційного» – з галантною усмішкою додає Олексій Веремійчик. Переді мною – людина, яка веде публічну, професійну, політично неупереджену діяльність. Усе як в рядках Закону, де тлумачать державну службу.

 

Спілкувалася Ярослава Савош

Якщо ви зацікавлені в розвитку громадських медіа Луцька – допоможіть проекту ВолиньТоп

Теги: активістиВеремійчикгоридепартаментдитинствоЛуцькміськамолодьплаванняподіїпосадарадаспортчемпіонатчиновник
Поділитися404Твітнути252Поділитися101
Луцьк News

Луцьк News

Луцьк News - новий медіа-проект інформаційного агентства, рекламно-консалтингової компанії "Спектр" https://spectrmedia.com/

Луцьк News

© Спектр Медіа Група

Меню

  • Про нас
  • Умови користування
  • Політика конфіденційності
  • Публічна оферта
  • Контакти

Слідкуйте за нами

Результатів не знайдено
Переглянути весь результат
  • Луцькі соколи
  • Без категорії
  • Бізнес-проєкти
  • Відео
  • Дзеркало міста
  • Open Volyn
  • Таємна влада
  • Культура країни
  • Місто світла
  • Запитай у лікаря
  • Інтерв’ю
  • Освітній Update
  • Події
  • Прогнози
  • Рекомендації
  • Стрім
  • ТОП
  • Хештеги

© Спектр Медіа Група

З поверненням!

Увійдіть до свого акаунту нижче

Забули пароль?

Отримати свій пароль

Будь ласка, введіть своє ім'я користувача або адресу електронної пошти, щоб скинути свій пароль.

Увійти
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?