/public/images/rss.png” src=”/public/images/rss.png” width=”26″ height=”26″ alt=”” class=”lozad pull-left”> RSS Контакти
Вівторок 01:47
13 Травня 2025
- Новини
- Луцьк
- Волинь
- Україна
- Світ
- Політика
- Економіка
- Гроші
- Бізнес
- Нерухомість
- НП
- Соціум
- Медицина
- Освіта
- Довкілля
- Вікенд
- Релігія
- Благодійництво
- Техно, IT
- Культура
- Музика
- Кіно
- Література
- Мистецтво
- Історія
- Авто
- Спорт
- Таблоїд
- Проекти ВН
- Акценти
- Трибуна
- повідом новину
- Аверс
Інтерв’юАналітикаФотоВідеоБлогиДосьєАнонсиПопулярне Запитай юриста PDF-архів газети
Чому батькам варто читати дітям уголос: пояснення вчених
Сьогодні 00:17 Коментарів: 0 0 Твіт
Дослідники стверджують, що читання вголос не лише посилює емоційний зв’язок між батьками та дітьми, а й допомагає розвивати мовленнєві навички малюків.
Читати дітям важливо навіть тоді, коли вони вже самі навчитися це робити, йдеться у матеріалі Phys.org, передає УП. Життя.
Загалом, на думку дослідників, є два основні типи навичок, які вдосконалюються завдяки читанню. Обмежені навички – це ті, які ми вдосконалюємо лише коли їх опановуємо. Наприклад, як тільки вивчимо алфавіт, нам більше не потрібно продовжувати його вивчати.
Необмежені навички – це ті, які людина вдосконалює впродовж усього життя. Прикладом може бути поповнення словникового запасу чи прискорення швидкості читання.
Отже, читання вголос допомагає немовлятам та дітям молодшого віку розвивати обмежені навички: краще запам’ятовувати звуки слів та вивчати алфавіт.
Окрім цього, воно розвиває також необмежені навички. Зазвичай батьки читають ті книги, які діти ще не в змозі прочитати самостійно. Там є невідомі для малюків слова та складні речення. Це допомагає поповнювати словниковий запас і швидше осмислювати складний текст.
Читати ще: Від кого з батьків діти успадковують інтелект. Дослідження
Окрім практичної користі, спільне читання сприяє налагодженню емоційної близькості між батьками та дітьми.
Що ж саме читати дітям? Науковці стверджують, що особливих критеріїв немає, головне – обирати те, що дитині буде цікаво.
«Ви можете читати вірші, новини чи статті в журналах про улюблену футбольну команду або гравця – все це може сприяти розвитку необмежених навичок грамотності», – йдеться у публікації.
Щодо того, наскільки часто варто практикувати спільні читання, то дослідники радять в ідеалі робити це щовечора. Якщо часу бракує, можна попросити про допомогу дідуся чи бабусю, або ж старших братів чи сестер. Як мінімум, варто читати дитині вголос принаймні щовихідних.Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Повідомити