/public/images/rss.png” src=”/public/images/rss.png” width=”26″ height=”26″ alt=”” class=”lozad pull-left”> RSS Контакти
Неділя 04:35
23 Березня 2025
- Новини
- Луцьк
- Волинь
- Україна
- Світ
- Політика
- Економіка
- Гроші
- Бізнес
- Нерухомість
- НП
- Соціум
- Медицина
- Освіта
- Довкілля
- Вікенд
- Релігія
- Благодійництво
- Техно, IT
- Культура
- Музика
- Кіно
- Література
- Мистецтво
- Історія
- Авто
- Спорт
- Таблоїд
- Проекти ВН
- Акценти
- Трибуна
- повідом новину
- Аверс
Інтерв’юАналітикаФотоВідеоБлогиДосьєАнонсиПопулярне Запитай юриста PDF-архів газети
Чому люди не пам’ятають подій перших років свого життя? Вчені з’ясували нові факти
Сьогодні 00:17 Коментарів: 0 0 Твіт
Те, що дорослі не можуть згадати події з перших років життя («дитячу амнезію») вчені пов’язують із розвитком гіпокампу – ділянки мозку, яка відповідає за формування спогадів.
Під час дослідження, результати якого опубліковано в науковому журналі Science, вони довели, що немовлята таки здатні створювати спогади. Щоправда, куди вони з часом зникають – питання досі відкрите, пише УП. Життя з посиланням на Popular Science.
Під час експерименту вчені показували немовлятам серію зображень, а потім перевіряли, чи вони їх запам’ятали. Впізнавання зображення з минулого є прикладом епізодичної пам’яті. У дорослому віці це може проявлятися спогадами про конкретні події, наприклад, про перегляд спортивного матчу або відпустку.
Однак зрозуміти, як працює епізодична пам’ять у немовлят, дуже складно, бо вони не можуть говорити і розповісти про свої спогади.
«Відмінністю епізодичних спогадів є те, що ви можете описати їх іншим, але це не обговорюється, коли ви маєте справу з немовлятами, які не вміють розмовляти», – сказав професор психології і старший автор дослідження Нік Терк-Браун.
Читати ще: Учені визначили вік, коли мозок починає занепадати: як цьому запобігти
Команда записувала активність гіпокампу під час обох тестових фаз за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії. Результати показали, що немовля з більшою ймовірністю запам’ятовувало зображення, якщо під час першої фази гіпокамп був активнішим.
«Якщо немовлята бачили щось лише один раз, ми очікували, що вони будуть дивитися на це довше, коли побачать знову. Тому в цьому завданні, якщо немовля дивилося на знайоме зображення довше, ніж на розташоване поряд нове, це могло означати, що дитина його впізнає», – розповів Терк-Браун.
Дослідники встановили закономірність: якщо під час першого показу зображення гіпокамп був більш активним, то немовлята довше розглядали його, коли бачили знову.
Також вчені зробили висновок, що за епізодичні спогади у дорослих відповідає задня частина гіпокампу.
Читати ще: Вчені знайшли спосіб відновити мозок після смерті
Найпереконливіші докази отримали від немовлят, яким виповнився рік або більше. Цей факт свідчить про поступовий розвиток мозку в ранньому віці.
Що стається зі спогадами з раннього дитинства?
Нік Терк-Браун вважає, що є кілька можливих пояснень. Одна з ймовірних теорій полягає у тому, що ці спогади просто ніколи не потрапляють у довготривалу пам’ять мозку.
Однак старший автор дослідження стверджує, що більш вірогідною є інша причина – ці спогади залишаються закодованими в нашому мозку, але ми просто не можемо отримати до них доступ.
Читати ще: Мозок під час відпочинку не лише аналізує минуле, а й планує майбутнє
Саме це команда науковців сподівається дослідити в майбутньому.
«Ми працюємо над тим, щоб відстежити стійкість гіпокампальних спогадів протягом усього дитинства, і навіть починаємо розглядати радикальну, майже фантастичну можливість того, що вони можуть зберегтися в тій чи тій формі у дорослому віці, незважаючи на те, що вони недоступні», – зауважив фахівець.Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Повідомити