/public/images/rss.png” src=”/public/images/rss.png” width=”26″ height=”26″ alt=”” class=”lozad pull-left”> RSS Контакти
Середа 04:42
4 Червня 2025
- Новини
- Луцьк
- Волинь
- Україна
- Світ
- Політика
- Економіка
- Гроші
- Бізнес
- Нерухомість
- НП
- Соціум
- Медицина
- Освіта
- Довкілля
- Вікенд
- Релігія
- Благодійництво
- Техно, IT
- Культура
- Музика
- Кіно
- Література
- Мистецтво
- Історія
- Авто
- Спорт
- Таблоїд
- Проекти ВН
- Акценти
- Трибуна
- повідом новину
- Аверс
Інтерв’юАналітикаФотоВідеоБлогиДосьєАнонсиПопулярне Запитай юриста PDF-архів газети
Директор компанії, яка створила капсули для самогубства, наклав на себе руки після того, як його звинуватили у вбивстві пацієнтки
Сьогодні 00:13 Коментарів: 0 1 Твіт
У Німеччині наклав на себе руки Флоріан Віллет – директор швейцарської організації Last Resort, яка допомагає пацієнтам піти з життя за допомогою капсул для евтаназії Sarco. Це сталося на тлі розслідування проти Віллета, якого звинуватили у вбивстві першої жінки, що скористалася подібною капсулою.
Про це повідомили в некролозі на сайті організації Last Resort. Також про це писали SwissInfo та Telegraph, передає Громадське.
Смерть Віллета настала ще 5 травня. До того, за словами винахідника капсули для евтаназії Sarco Філіпа Нічке, Віллет двічі лікувався в психіатричній клініці на тлі «серйозної психологічної кризи», викликаної звинуваченням у вбивстві.
Йдеться про торішній випадок зі смертю 64-річної громадянки США, яка стала першою, хто скористався капсулою Sarco для евтаназії. Жінка була хвора на імунне захворювання, тож вирішила піти з життя за допомогою капсули, наповненої азотом.
Віллет, який був єдиним присутнім під час процедури, потім описував смерть жінки в капсулі як «спокійну, швидку та гідну». Після цього він сам повідомив про її смерть владним структурам, однак його заарештували за підозрою у сприянні самогубству.
Річ у тім, що, хоч евтаназія частково дозволена у Швейцарії, капсулу Sarco до того не використовували, тож її застосування вважали незаконним.
Прокуратура вважала, що Віллет міг убити жінку, оскільки капсула не спрацювала належним чином. Однак потім цю версію відкинули, а обвинуваченого після 70 днів ув’язнення звільнили.
Попри це, підозри у вбивстві «глибоко травмували» його, розповідав Нічке. Тож на початку травня він здійснив асистований суїцид за допомогою неназваної спеціалізованої організації.
«Описати Флоріана – це розповісти про людину, яка була вдумливою, турботливою, дотепною та доброзичливою. З ним було легко бути поруч. Але передусім він був добрим. Флоріан також палко вірив у право людини самостійно обирати момент своєї смерті», – описував Віллета Нічке.
Після смерті чоловіка справу, у якій його звинувачували, не закрили. Розслідування проти інших людей, яких вважають причетними, досі триває.Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Повідомити