Кожні батьки хочуть, щоб їхня дитина виросла сильною, талановитою та успішною. Однак, вони не завжди задумаються над тим що і як говорять своїм малюкам. З часом деякі фрази починають викликати у дітях страх та нервозність, а в дорослому віці – невпевненість.
Які слова замість мотивувати нас навпаки, змушують тупцювати на місці, а то й впадати в ступор, читайте в публікації «Лучанки».
«ТИ МОЖЕШ КРАЩЕ!»
Зазвичай подібне можна почути від батьків або вчителів. Зрештою ця фраза змушує вірити в те, що все, що ми робимо недостатньо якісне. Страх все зіпсувати може провокувати прокрастинацію або ж взагалі бажання взагалі нічого не робити. Іноді буває, що людина під тиском цього страху сама спеціально все псує, щоб довести, що таки ні на що не здатна і «краще вже не вийде».
Якщо ж досягнення є, то вони всіляко будуть обезцінюватися і приписуватися іншим людям або випадку.
Щоб сповна оцінити свої перемоги та досягнення, слід перестати порівнювати себе з іншими і розглядати лише власний досвід та особистісний ріст. Важливо хвалити себе навіть за найменші успіхи та приймати думку: «Це зробила я»
«ТРЕБА БУТИ СИЛЬНОЮ!»
Виховання сталевої леді, яке ще з дитинства нав’язується як спосіб мислення та блокування своїх емоцій, у майбутньому відгукнуться беземоційністю. «Тримай свої емоції при собі!», «Не показуй своєї слабкості!», «Надійся лише на себе!», – такі на перший погляд справедливі та конструктивні фрази насправді можуть травмувати людину в подальшому, адже не все залежить лише від нас, іноді без допомоги інших не обійтися. Неможливо завжди бути сильною, а накопичення почуттів та емоцій згодом може призвести до стресу, нервового зриву та інших хвороб. Просто зізнайтеся, що часом, щоб звернутися за допомогою, теж потрібно бути сильною.
«ПОДУМАЙ ПРО ІНШИХ!»
Дорослі змалечку вчать дітей поступатися, сподіваючись виховати у них безконфліктність та навчити спілкуватися з однолітками, однак часто таке щире бажання приносить кардинально протилежні результати. Дитина починає догоджати іншим на шкоду своїм інтересам. В дорослому віці такі люди не вміють відмовляти та постійно жертвують своїми бажаннями, намагаючись заслужити любов. Часто це призводить до маніпулювання вами: «доведи свою любов, зроби це…», «якщо ти мене любиш, то маєш виконати моє прохання». Важливо розуміти свої бажання та не погоджуватися на те, що ви робити не хочете, не спілкуватися з неприємними вам людьми, не вестися на шантаж та маніпуляцію і пам’ятати, що повага та любов до близьких – це, звісно, дуже важливо, однак, свої бажання та інтереси не мають від цього постійно відходити на другий план. Не бійтеся говорити про те, чого хочете насправді.
«ДАВАЙ ШВИДШЕ!»
Постійно підганяючи дитину, ви руйнуєте її самооцінку, особливо якщо від природи вона дещо флегматична. В майбутньому такі люди звикають всюди спішити та не звертати увагу на свої потреби. З часом в житті настає кризовий період хронічної втоми та апатія. Озирнувшись назад людина може усвідомити, що за суєтою та постійною зайнятістю насправді не зробила усього, про що потайки мріяла та відкладала свої бажання на завтра. Пам’ятайте, що іноді потрібну зупинитися та визначитися з пріоритетами, відділити полову від зерен та зізнатися собі в тому чи у всьому цьому величезному переліку справ і завдань є щось, що робить вас по-справжньому щасливою.
«А РАПТОМ…»
Іноді ця фраза стає життєвим девізом людини, яка намагається вберегтися від усіх можливих і неможливих проблем. Такі люди можуть страждати на «синдром Плюшкіна» і зберігати в себе вдома від старого сидіння унітазу до однієї лижі – а раптом знадобиться. Небажання закінчити деструктивні стосунки, розпрощатися з людьми, які тягнуть на дно або звільнитися з поганої роботи стає практично неможливо. Якщо ви панічно боїтеся змін та ніяк не можете відпустити минуле, тоді у вас не буде ліпшого майбутнього. Щоб побороти страх змін, необхідно переосмислити минуле, визнати важливість подій і людей у вашому житті, які були для вас важливими, однак, давно вичерпали себе і звільнити місце для нових звершень та знайомств, і рухатися далі.