Три дні поспіль у Луцьку триватимуть відкриті наукові події, ініційовані командою Волинського краєзнавчого музею.
11 травня
10:00 | Лекція Оксани Важатко, Тараси Верби, Світлани Чибирак «За лаштунками музею» (вул. Шопена, 20). Зазвичай музеї асоціюються з експозицією та виставковими залами, що є лише частиною багатогранної, кропіткої та часто рутинної праці. Лектори пропонують зазирнути за лаштунки музейної діяльності, дізнатись про ті види роботи музеїв, які зазвичай приховані від відвідувача.
11:00 | Майстер-клас (демонстрація): Леся Косаківська та кафедра культурології та хореографічного мистецтва СНУ ім.. Лесі Українки «Нематеріальна культурна спадщина. Реконструкція традиційних українських танців зафіксованих під час експедиції Волинським Поліссям. (вул. Шопена, 20)
12:00 | Круглий стіл «Музеї та культурний туризм у Волинській області» (вул. Ярощука, 5)
Музеї є невід’ємною частиною культурного простору міста і, взаємодіючи з туристичною галуззю, можуть отримати поштовх до власного розвитку. Мета обговорення – налагодження взаємозв’язку між музеями, органами влади та туристичними організаціями області.
13:00 | Лекція Сергія Лиса «Волиняни у боротьбі за дотримання прав людини: від Української революції до Євромайдану» (вул. Шопена, 20)
14:00 | Лекція Івана Шворака «Волинські іконостаси» (вул. Шопена, 20)
волинська школа сницарства здавна славилась своїми майстрами, котрі залишили у спадок нащадкам неперевершені твори сакрального мистецтва. Лекція про основні напрямки розвитку волинської сницарської школи.
12 травня
Локації: Волинський краєзнавчий музей (вул. Шопена, 20), Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки (вул. На Таборищі, 5 )
12:00 | Карпюк Василь «Волиняни у боротьбі за незалежність України» (вул. На Таборищі, 5)
Безкоштовна екскурсія по одному з найбільших музеїв військової техніки в Україні з відвідуванням оновленої експозиції.
13 травня
12.00 – 13.00 – 14.00. Лекція Олени Бірюліної «Рукописне Луцьке (Красносельське) Євангеліє XIV ст.: діалектологія говірки, вкладні записи, культурний підтекст».
Рукописна книга з Луцька часів князя Любарта таїть чимало цікавого. Місцева північно-українська говірка переписувача, казкові звірі і птахи в орнаменті, забуті слов’янські назви місяців і перше у східнослов’янському світі нотування свята перемоги Богородиці у Константинополі.
Під час екскурсії йтиметься також про “Великий Лучеськ”, “греблю Любарта”, загадковий Красненський монастир та ікону “Чернчицьке розп’яття” Йова Кондзелевича. Безкоштовні екскурси міні-виставкою про культурне значення видатної луцької пам’ятки. (вул. Йова Кондзелевича 5)
Інші деталі подій можна відстежити у фейсбуку організаторів. До речі, Спектр Медіа Група сторила різноманітні тематичні спільноти в фб: відтепер стежити за потрібною інформацією значно зручніше. Переконайтеся самі
https://volyntop.com/robota-novyny-anonsy-aktualni-grupy-vid-spektra-u-facebook/