“Це стосується кожної з нас” – вважає дослідниця та популяризаторка історичної науки Оксана Кісь.
Саме заземлення історії дієво промовляє
Як “заземлення історії” Оксана Кісь пояснює метод, коли автор дозволяє дізнатися про великі події через конкретні досвіди конкретних людей, мовляв, саме долі і побут тих, хто безіменно додається до статистики, викликають справжню емпатію у читача, спонукають до осмислення процесу і навіть до проекції на події сьогодення, на власні цінності. У Луцьку дослідниця продовжила цикл мандрів Україною із презентацією праці “Українки в ГУЛАГу: вижити значить перемогти”.
Насправді жінки не просто пережили історію – вони зробили свій внесок
У 1940-50-х роках десятки тисяч українських жінок засудили за політичними звинуваченнями до довготривалих ув’язнень у в’язницях і таборах ГУЛАГу. Праця Оксани Кісь є першим історико-антропологічним дослідженням повсякденного життя українок-політв’язнів.
Допомогли організувати подію в Луцьку науковиці Оксана Ярош та Леся Бондарук. А професор СНУ Надія Колошук зауважила, що такі твори дуже потрібні сучасному суспільству, але годі сподіватися на резонанс: вони не несуть розваги.
Учасники зустрічі погодилися, що інтердисциплінарний підхід до історії допомагає більше охоплювати найрізноманітніші аспекти минулого.
Про мотиви авторки, її особливий метод і свідчення репресованої жінки дивіться в ексклюзивному репортажі:
Ви теж маєте улюблену тему, про яку готові говорити просто і цікаво? Такий хист потрібен на Луцькій Інноваційній Фермі. ДЕТАЛІ ТУТ.
Вас також може зацікавити:
https://luchanka.com.ua/dity-nashe-majbutnye-molod-tse-nashe-teperishnye-yuliya-tkachuk/