На Волині реалізовується субпроект “Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області”. Для реалізації субпроекту у Волинській області передбачено 30 мільйонів доларів США.
Громадська організація «Київський економічний інститут» (Київська школа економіки) та управління охорони здоров’я Волинської ОДА разом співпрацюватимуть, заради успішної реалізації проекту Світового банку в області. У Волинській області Київську школу економіки представлятиме незалежна консультантка Мая Голуб. Фахівчиня тривалий час працює у журналістиці й має досвід у проведенні безсторонніх журналістських розслідувань.
21 березня представниця Київської школи економіки та управлінням охорони здоров’я Волинської ОДА підписали Меморандум про співпрацю. Мета меморандуму – налагодити співпрацю для незалежного моніторингу в рамках проекту «Покращення охорони здоров’я на службі у людей».
Відповідно до підписаного документу, в управлінні охорони здоров’я Волинської ОДА надаватимуть необхідну публічну інформацію для проведення незалежного моніторингу й повідомлятимуть Київську школу економіки про важливі події в рамках реалізації субпроекту.
Начальник управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації Ігор Ващенюк зазначив, що команда під його керівництвом відкрита до співпраці. А незалежний моніторинг це підтвердить.
Незалежна консультантка Мая Голуб розповіла, що її робота передбачає кілька напрямків:
«Підписання меморандуму – підтвердження ефективної співпраці в майбутньому. Я моніторитиму проведення закупівель у відповідності до вимог Світового банку, проводитиму опитування лікарів та пацієнтів у медичних закладах, писатиму аналітичні матеріали та новини про реалізацію субпроекту на Волині. Також буду відвідувати публічні заходи, реалізовані командою проекту «Покращення охорони здоров’я на службі у людей». Вважаю, що якомога більше громадян має дізнатися про проект Світового банку, що діє в області», – зазначила Мая Голуб.
Це частина великого проекту “Покращення охорони здоров’я на службі у людей”, що триває третій рік поспіль в Україні за підтримки Світового банку. Проект важливий для людей із серцево-судинними захворюваннями: від якості обстеження та лікування залежить якість та тривалість життя громадян.
Мая Голуб наголосила, що головна ціль моніторингового проекту – це підвищення обізнаності громадян про Проект Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» та їх залучення до оцінки та моніторингу виконання Проекту.
Зазначимо, що послуги громадянам, здійснені завдяки чи із застосуванням обладнання, придбаного на кошти Світового банку, за умовами співпраці з Банком мають бути безоплатними.
ТАКОЖ ЦІКАВО: ЛУЦЬК-ІДЕЯ: МОЖЛИВІСТЬ ЗНАЙТИ ГРОШІ ДЛЯ СВОГО ПРОЕКТУ. Заявку на місцевий спільнокошт можна подати онлайн. Портал містить тестові зразки.