На Волині розпочалася робота з виявлення особливо цінних для збереження лісових територій.
За інформацією ВОУЛМГ, група науковців проводить дослідження в лісових господарствах Прип’ятського Полісся з метою виявлення ділянок природних недоторканих лісів та надання наукових обґрунтувань щодо подальших необхідних заходів з їх охорони та збереження.
Ця робота проводиться в рамках проєкту, який має назву: “Полісся — дика природа без кордонів: збереження одного з найбільших у Європі природних районів”, який в Україні впроваджується за допомогою Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина).
Проводитимуться дослідження у лісових масивах трьох адміністративних районів нашої області – Маневицькому, Любешівському та Ратнівському.Зауважують, що завданнями проєкту є ідентифікація природних ділянок високої природоохоронної цінності та надалі – включення їх до природно-заповідного фонду.
Також, розповіли, що ще одним важливим завданням проєкт стоїть створення волонтерських груп з підтримки особливо цінних для збереження природних територій, до якої залучатимуться вихованці шкільних лісництв. Цих дітей учасники проєкту планують долучити до дослідницької роботи, при цьому забезпечивши необхідним інвентарем та надаючи консультативний супровід у всіх заходах. Адже, природно-заповідний фонд Волині потребує негайного втручання з боку фахівців.
Як підсумок, учасники зустрічі домовились про конструктивну співпрацю, від якої очікуємо єднання природоохоронних та лісогосподарських інтересів