Фітнес-клуби з кожним днем стають популярнішими і збирають все більше і більше клієнтів. Новачки, які тільки починають займатися фітнесом роблять багато помилок, які знижують ефективність самих тренувань, а часом і зовсім нівелюють їх.
Які помилки роблять «новобранці», займаючись фітнесом та як підвищити результативність занять читайте у матеріалі Лучанки.
ЩОДЕННІ ТРЕНУВАННЯ
Ті, хто спішить схуднути, думають, що чим частіше вони будуть тренуватися, тим швидше досягнуть бажаного результату. Але, на жаль, це міф. Змушені Вас розчарувати: така наполегливість може призвести до протилежного – Ви почнете набирати вагу. Через гормон стресу кортизон організм, який не звик до важких навантажень, починає виробляти його у надлишку. Високий рівень кортизолу можу вплинути на сповільнення обміну речовин та підвищення апетиту, і як наслідок, збільшення ваги.
У перший місяць занять потрібно відвідувати фітнес-клуб або ж займатися вдома лише двічі на тиждень до години часу. Другий місяць можна наповнити трьохразовими тренуваннями до півтори години.
ВІДМОВА ВІД ЖИРІВ
Ще одна помилка – повністю виключити з раціону харчування жири. Таке рішення відіб’ється на вашому самопочутті, особливо під час тренувань. Адже саме жири поновлюють енергетичні затрати організму та беруть участь у формуванні сполучної тканини, відповідають за гормональний баланс та засвоєння жиророзчинних вітамінів. Окрім того, жири підтримують еластичність стінок судин.
Щоб зробити раціон більш дієтичним, слід відмовитися від смаженого, копченого, солодкого (особливо неякісних цукерок та шоколадок, маслянистих тортів, страв зі вмістом маргарину), гострого.
Також важливо їсти 5-6 разів на день невеликими порціями.
НЕ ПИТИ ВОДУ
Фітнес-новачки забувають або спеціально не п’ють води під час тренувань. Але насправді вода допомагає підтримувати обмін речовин. Під час інтенсивних занять організм втрачає рідину. Важливо пити звичайну воду, а не якісь солодкі напої, адже вони викликають ще сильнішу спрагу.
У ЗАЛ НАТЩЕСЕРЦЕ
Багато хто займається фітнесом зранку, пропускаючи при цьому сніданок. У такому випадку організму не вистачатиме енергії на силові тренування. Також це може призвести до сповільнення метаболізму і уся їжа, яку ви з’їсте після заняття, навіть через кілька годин по його завершенню, поверне на місце усі спалені калорії.
Слід їсти за півтори години до початку тренування. Найкраще підійде салат з курячим філе, вівсянка, або страви з сиру. За півгодини до тренування можна з’їсти банан. Коли заняття завершилося, то їсти можна вже через півгодини. Це знову єж тки може бути бана, яблуко або батончик з сухофруктів.
ІГНОРУВАННЯ ДИХАННЯ
Дихання – один найважливіших факторів тренування. І від правильного дихання залежить результат, який ви хочете отримати.
Всі вправи виконуються за принципом: видих – на зусиллі, вдих – на розслабленні.
БЕЗ РОЗТЯЖКИ
Багато хто чув, що треба розминатися і розтягуватися перед силовими вправами, однак чимало людей ігнорують цю пораду, і дарма… Розтяжка допомагає м’язам швидше відновитися після силових навантажень та креатури.
Всього 15 хвилин нахилів вліо-вправо, вперед-назад та розтяжки ніг після кардіотренувань та силових навантажень покращить процес.
БЕЗКІНЕЧНІ ПІДХОДИ
Окрім щоденних тренувань новачки також грішать виконанням вправ нон-стоп, та слід розуміти, що це може спровокувати перенапруження та судоми м’язів. Усі вправи треба робити у два-три підходи почергово з іншими тренуваннями м’язів. Після виконання двох сетів треба відпочити 30 секунд, згодом продовжити.
ЛИШЕ ОДНА ПРОГРАМА
Якщо у вас є програма тренувань – це прекрасно, але не слід займатися по ній до кінця життя, адже організм звикає до монотонних навантажень. Зверніться до тренера за допомогою, нехай підбере додатковий комплекс вправ і пояснить як їх можна чергувати між собою.