Обговорення дієт для схуднення чи не найчастіше з’являються у різноманітних місцевих групах у соцмережах. Тому, ми вирішили розповісти вам, у чому переваги та недоліки відомих дієт.
Адже, у прагненні схуднути жінки вдаються до різноманітних способів за порадами друзів, колег та знайомих, але рідко зважуються сходити до лікаря та скласти відповідне меню, яке буде безпечним та корисним. Якщо у вас є проблема зайвої ваги, то радимо звернутись до лікаря у медичні заклади Луцька, де вам нададуть професійну консультацію. Адже, у кожній дієті є свої недоліки, які можуть завдати серйозної шкоди вашому здоров’ю.
Кардіолог та дієтолог Філіп Кузьменко для “24 телеканалу” розповів про дві найпоширеніші дієти.
Дієта Дюкана
Дієта базується на повній відмові від вуглеводів та жирів. Але, майже без обмежень має вживатись білок. Розділена на 4 фази: в 1-2 зовсім жорстко (практично тільки знежирений білок + іноді овочі), в 3-4 можна легше. Плюс потрібно їсти вівсяні висівки щодня.
Переваги: Швидка втрата ваги за короткий проміжок часу.
Недоліки: Вага може повернутись, як тільки ви зажадаєте “зійти” з дієти. А це неодмінно станеться, бо така дієта надзвичайно швидко набридає, через одноманітність раціону. Також, можливі побічні ефекти: нудота, головний біль, слабкість.
Дієта Аткінса
До цієї дієти належать й інші прототипи: кето-дієта, кремлівська дієта, дієта за групою крові. Вони усі базуються на білках та жирах. Знову ж таки, виключаючи вуглеводи. Є докази, що вона позитивно впливає на здоров’я. Також не потрібно рахувати калорії. Але також легко зірватися і складно дотримуватися її тривалий час.
Переваги: Вона ефективна.
Недоліки: Легко зірватись, адже тривалий час дотримуватись її надзвичайно важко. Відповідно, після припинення вага може повернутись.
Інтервальне голодування
Надзвичайно популярна дієта на сьогодні. За її правилами слід харчуватись лише у певний проміжок часу. Є три типи харчування:
16\8 – раз на добу робити 16 і 8 годин перерву між прийомами їжі (наприклад, тільки сніданок і вечеря)
Їж-Не їж-Їж – 1-2 рази в тиждень не їсти 24 години (наприклад обід, і обід через добу)
5\2 – 2 рази на тиждень їсти не більше 500-600 калорій.
Переваги: Ефективність.
Недоліки: Науково не обґрунтована.
Якщо ви все ж таки жадаєте схуднути з користю для здоров’я, то радимо вам навідатись на консультацію до дієтолога та розпочати активні заняття спортом. Такі дії допоможуть вам позбавитись зайвої ваги та принесуть користь для вашого здоров’я.