Розкішна густа шевелюра – мрія чи не кожної жінки. Однак що робити, якщо волосся почало випадати: бігти за вітамінним комплексом в аптеку, звертатися до лікаря чи змінити шампунь?
Про вирішення проблеми читайте у публікації «Лучанки».
Насамперед слід зазначити, що процес випадіння волосся є нормальним. За день людина втрачає близько ста волосин. Однак, іноді волосся випадає інтенсивніше.
ГОРМОНИ
У жінок такий процес може відбуватися через зміни у гормональному фоні. Особливо це помітно після вагітності та початку менопаузи. Зокрема, під час вагітності волосся залишається у відносній фазі спокою і випадає по мінімуму, однак вже через 2-3 місяці після пологів у великої кількості волосся відразу настає фаза випадання.
ХВОРОБИ ТА СТРЕС
Випадіння волосся може бути пов’язане також з перенесенням важких хвороб, які могли супроводжуватися високою температурою, променевою або хіміотерапією. Сильний стрес також може вплинути на ситуацію. Ще однією причиною може бути псоріаз (хронічне захворювання, що уражає шкіру та характеризується виникненням сухими висипами – бляшками, – ред.), який провокує виникнення лупи. Якщо у вас з’явилася хоча б найменша підозра на цю недугу, слід проконсультуватися з дерматологом і пройти відповідне лікування.
Себорейний дерматит – ще один показник випадіння волосся – на шкірі з’являються плями, які починають свербіти.
Якщо ж ви серйозно не хворіли та не відчували сильних стресів, а волосся випадає, тоді слід пройти обстеження в ендокринолога.
ХАРЧУВАННЯ
Причиною такої прикрої ситуації можуть стати проблеми з харчуванням, зокрема, нестача білка і заліза в раціоні, цинку, жирних кислот та інших вітамінів. Однак, самостійний прийом вітамінів може лише погіршити ситуацію.
МЕХАНІЧНІ ПОШКОДЖЕННЯ
Найбільше наше волосся страждає взимку від постійного використання шапки, однак, ще гірше її не носити взагалі, адже тоді волосся стає дуже ламким та ослабленим. Літо, спека, відмова від головного убору так само не сприятиме густій шевелюрі.
Від випадіння волосся страждають також жінки, які люблять гульки та хвости, туго перев’язуючи все резинкою або шпильками. Через такі жорсткі маніпуляції пошкоджується в першу чергу коріння, що веде до втрати волосся. Слід урізноманітнювати способи укладання волосся, користуватися шампунем та кондиціонером для дбайливого догляду за шкірою голови, по можливості уникати термічного впливу на волосся – фен, вирівнювач та використовувати відновлювальні маски.