З настанням холодів збільшується ризик захворіти на гостру респіраторну вірусну інфекцію. А зважаючи на те, що не усі хворі на грип чи застуду люди дотримуються постільного режиму і продовжують їздити в громадському транспорті чи відвідувати публічні місця, шанс заразитися просто прямуючи вранці на роботу або навчання дуже високий.
Про головні методи профілактики читайте у статті Лучанки.
МАСКА
Якщо у приміщенні, в якому ви знаходитеся все ж є хворий на ГРВІ або ви прийшли провідати хворого, тоді обов’язково слід купити захисну одноразову маску. Окрім того, маску потрібно змінювати щодві-щотри години.
МИТТЯ РУК
Це може здатися банальністю, але насправді дезінфікування рук є дуже важливим у профілактиці ГРВІ. І хоча віруси потрапляють в організм через слизову оболонку дихальних шляхів, але не треба забувати про те, що після того, як ви трималися за поручень в маршрутці, а потім хай навіть випадково торкнулися до носа, губів, потерли очі або обличчя, ви уже ризикуєте підхопити хворобу.
КАРАНТИН
Напевно ви бачили соціальну рекламу «Захворів? Сиди вдома!». Насправді карантин у навчальних закладах та інших установах – дієвий захід протистояти епідемії грипу, адже унеможливлює поширення вірусу серед великих груп людей, які знаходяться в одному приміщенні.
ЗБАЛАНСОВАНЕ ХАРЧУВАННЯ
Здорове збалансоване харчування відіграє у профілактиці застуди та грипу велику роль. Завдяки вживанню багатої на вітаміни їжі, достатньої кількості води, повноцінний відпочинок та активний спосіб життя знижують ризик підхопити інфекційне захворювання.
Серед продуктів з противірусною дією є всім відомі часник та цибуля, а також мед. Біоактивні речовини, які знаходяться в цибулі здатні протистояти хворобливим бактеріям та захистити організм від ГРВІ. Особливо корисною цибуля є у свіжому вигляді. Окрім того її можна не лише їсти, а й вдихати її запах, попередньо потерши на терці.
ПРОТИВІРУСНІ ПРЕПАРАТИ
Одним з найбільш дієвих засобів захисту від ГРВІ є противірусні препарати. Принцип дії таких медикаментів полягає у впливі на віруси, які гинуть, або у підвищенні захисної здатності організму – активації вироблення інтерферону.
Найбільший ефект можна отримати, вживаючи ліки, які поєднують у собі як противірусну,
так і імуномодуляційну дію, а також виділення інтерферону. Однак, тут слід бути обережним і краще звернутися за порадою до досвідченого лікаря.
Головне у профілактиці ГРВІ – систематичність. Адже турбуватися про своє здоров’я потрібно постійно, а не лише напередодні зниження температури чи чергової епідемії грипу. Пам’ятайте, що здоровий спосіб життя – це вже запорука опору вірусам та хворобам.