Найголовніше правило, яке повинні знати як дорослі, так і діти — корисного чи нешкідливого алкоголю не існує.
Більшість людей вживають алкоголь через те, що він допомагає розвантажити мозок, забути про проблеми, стати розкутішими, відпочити від завантаженості. Втім, така дія алкоголю швидкоплинна, і його “магія” дуже швидко вивітрюється, а наслідки — невідворотні.
Отож, що ж відбувається в організмі людини, коли вона вживає алкоголь — розповідаємо далі.
Алкоголь при потраплянні в організм “обходить” майже усі органи: шлунок, товстий кишківник, судини, внутрішні органи, клітини та міжклітинний простір. Найдовша “зупинка” алкоголю у печінці. Саме цей орган розщеплює алкоголь, втім, якщо печінка не розчепить ацетальтдегід, через кровотік він потрапить до мозку та наднирники, викликавши блювання, нудоту, запаморочення, апатію тощо.
Також потрібно розуміти, що процес розщеплення спирту є довготривалим. Продукти розпаду виводяться з організму від декількох днів до двох тижнів, десятки разів циркулюючи кровоносною системою.
Втім, це ще не найбільша шкода алкоголю. Насправді ж, якщо людина вжила багато різноманітних спиртних напоїв, до складу яких часто входять домішки (сивушні масла, альдегіди, органічні кислоти), то вони спричиняють додатковий токсичний вплив на внутрішні органи і системи організму людини.
Слід зазначити й те, що часте зловживання спиртним у 20-30% людей завершується розвитком цирозу печінки.
Власне, абсолютно увесь алкоголь шкодить здоров’ю, навіть, якщо одна пляшка міцного напою коштує, як хороший годинник. опустима добова норма чистого алкоголю для чоловіків складає 30 г (менше 2 пляшок пива, 100 мл горілки або 3 келиха сухого вина). Для жінок — 20 (менше 1,5 пляшки пива або 80 г горілки чи 2 келихи сухого вина). Якщо протягом тривалого часу вживати щоденно від 80 г етанолу і більше, є ризик виникнення цирозу печінки або раку.
Тому, радимо вам відмовитись від алкогольних напоїв, або ж вживати його у максимально маленьких дозах.