Волинський Краєзавчий музей упродовж Днів Науки влаштував серію просвітницьких подій, тем до обговорення було вдосталь, особливо, тих, що на перетині наук, а також – минулого і сьогодення.
Дослідник Сергій Лис дав відкриту лекцію про права людини, волинських правозахисників, навів чимало прикладів про зарубіжний досвід. Щоб не “розкривати всі карти”, покажемо вам декілька фрагментів. Більше, звісно, є в музейних експозиціях. Аби підсилити слова про “Міжнародну Амністію”, ми додали тематичну частинку інтерв’ю з Анною Процик.
Поспілкуватися з нею вдалося особисто у Нью-Йорку, коли одного вечора у Науковому Товаристві Шевченка зібралися українські діаспоряни. Анні Процик було 5, коли родина була вимушена утікати з Чорткова, через переслідування за націоналістичну заангажованість батька. У 13 вона потрапила до Америки і там уже становилася як історикиня, науковиця і правозахисниця. Її книжка “Два світи: одна ідея” направду вражає проникливістю описаних епістоляріїв.
Наша відеоісторія вкраде у вас менше, ніж 5 хвилин, але, можливо, відкриє інший вимір світу, в якому ми живемо.
До слова, у подібному форматі ми передали презентацію книжки Оксани Кісь про українок-політв’язнів.
Якщо ви також маєте улюблену справу і досягнули в ній успіхів, скажіть нам про це!
Ви варті того, щоб місто дізналося про Ваші таланти.
ПРИЄМНІ НОВИНИ: ЛУЦЬК-ІДЕЯ: можливість знайти гроші для свого арт-проекту. Заявка на місцевий спільнокошт подається онлайн. Є тестові зразки.