/public/images/rss.png” src=”/public/images/rss.png” width=”26″ height=”26″ alt=”” class=”lozad pull-left”> RSS Контакти
Вівторок 12:42
8 Квітня 2025
- Новини
- Луцьк
- Волинь
- Україна
- Світ
- Політика
- Економіка
- Гроші
- Бізнес
- Нерухомість
- НП
- Соціум
- Медицина
- Освіта
- Довкілля
- Вікенд
- Релігія
- Благодійництво
- Техно, IT
- Культура
- Музика
- Кіно
- Література
- Мистецтво
- Історія
- Авто
- Спорт
- Таблоїд
- Проекти ВН
- Акценти
- Трибуна
- повідом новину
- Аверс
Інтерв’юАналітикаФотоВідеоБлогиДосьєАнонсиПопулярне Запитай юриста PDF-архів газети
Штрафи за продаж особистих речей на інтернет-майданчиках: у податковій зробили заяву
Сьогодні 12:01 Коментарів: 0 0 Твіт
У Державній податковій службі заявили, що інформація, поширена низкою медіа про те, що податкова нібито почала штрафувати продавців з OLX, Prom.ua, соцмереж та інших платформ і автоматично відстежує всі грошові перекази на рахунки осіб, навіть якщо вони продають онлайн особисті речі, не відповідає дійсності.
Про це інформує пресслужба відомства.
«Наголошуємо: продаж індивідуального майна (особистих речей) не розцінюється як підстава для фінансової або адміністративної відповідальності за порушення вимог чинного податкового законодавства», – йдеться у повідомленні.
У ДПС зазначили, що лише систематичний продаж та одночасно однорідний асортимент товарів має ознаки підприємницької діяльності. Це не стосується реалізації індивідуального майна (особистих речей) громадянами за допомогою таких електронних торговельних платформ як OLX, Prom та будь-яких соцмереж. Посилення контролю за інтернет-продажами здійснюється, щоб запобігти зловживанням та ухиленню від сплати податків саме в сфері підприємницької діяльності.
Читати ще: У Нововолинську за корупцію оштрафували двох керівників комунальних закладів
«ДПС вкотре закликає суб’єктів господарювання, які залишаються в «тіні», привести свою діяльність у відповідність до вимог законодавства самостійно та добровільно», – наголосили у пресслужбі.
Це передбачає офіційну реєстрацію як суб’єкта господарювання, здійснення розрахунків через належним чином зареєстровані РРО/ПРРО та дотримання податкового законодавства для уникнення фінансової та адміністративної відповідальності у майбутньому.
Зауважимо, в Україні планують прийняти закон щодо оподаткування доходів, отриманих на онлайн-платформах. Під оподаткування можуть потрапити самозайняті кур’єри, таксисти, орендодавці тощо, які заробляють кошти шляхом надання послуг через такі платформи, як-от Bolt, Uklon, Booking чи Glovo.
Читати ще: Пропонував пасажирці інтим: у Луцьку за сексуальні домагання судили таксистаЗнайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Повідомити