/public/images/rss.png” src=”/public/images/rss.png” width=”26″ height=”26″ alt=”” class=”lozad pull-left”> RSS Контакти
Понеділок 06:48
2 Червня 2025
- Новини
- Луцьк
- Волинь
- Україна
- Світ
- Політика
- Економіка
- Гроші
- Бізнес
- Нерухомість
- НП
- Соціум
- Медицина
- Освіта
- Довкілля
- Вікенд
- Релігія
- Благодійництво
- Техно, IT
- Культура
- Музика
- Кіно
- Література
- Мистецтво
- Історія
- Авто
- Спорт
- Таблоїд
- Проекти ВН
- Акценти
- Трибуна
- повідом новину
- Аверс
Інтерв’юАналітикаФотоВідеоБлогиДосьєАнонсиПопулярне Запитай юриста PDF-архів газети
Швеція послаблює 100-річну жорстку монополію на продаж алкоголю
Сьогодні 06:20 Коментарів: 0 0 Твіт
У Швеції з 1 червня набуває чинності закон, який дозволяє малим виробникам алкогольних напоїв продавати їх безпосередньо відвідувачам.
Як повідомляє Укрінформ із посиланням на Reuters, уперше за більш як століття держава відходить від жорсткої монополії на продаж спиртного. Нововведення має на меті підтримати туризм і розвиток малих виробників, водночас зберігаючи провідну роль державної мережі Systembolaget у контролі доступу до алкоголю.
Згідно з новим законодавством, відвідувачі після платної екскурсії зможуть купити одну пляшку об’ємом 0,7 літра в дистилеріях або до 3 літрів – у виноробнях і мікропивоварнях. Продаж дозволено з 10:00 до 20:00. У Стокгольмі пивоварні зможуть працювати лише в години, коли відчинені магазини Systembolaget – тобто не пізно ввечері, і не в неділю.
Читати ще: В Україні майже 50% опитаних підлітків курять. Дослідження
Урядова доповідь 2021 року прогнозує збільшення продажів алкоголю приблизно на 200 тисяч літрів на рік, що становить менш як 1% обсягів, які реалізує Systembolaget.
Уряд планує переглянути дію нового закону через шість років.
У Швеції питання алкоголю традиційно викликає жваві дискусії. Суворі обмеження, включно з високими податками на спиртне, сприяють відносно низькому рівню вживання алкоголю серед населення.Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Повідомити