Як часто ви відкладаєте на завтра те, що можна з легкістю зробити прямо зараз? Скільки разів ви не виконували обіцянок і картали себе за це? Якщо такі питання вас турбують значить ви потрапили в клуб прокрастинаторів.
Прокрастинація – це постійна звичка відкладати неприємні справи на потім. Людина цілком усвідомлює, що має для виконання якогось завдання чіткий часовий термін, однак все одно відволікається на інші справи або розваги.
Навчитися виконувати завдання вчасно та не стресувати через зірвані дедлайни допоможуть ці 5 порад:
-
СКЛАДІТЬ СПИСОК
Створіть список справ, які накопичилися за останній період часу у порядку від найбільш нагальних і важливих до тих, які вимагають нетермінового виконання. Похваліть себе після кожної виконаної справи, можете навіть щось купити собі. Кожне виконане або доведене до кінця завдання принесе вам втіху і полегшення.
Якщо справа вже втратила свою актуальність, не вносьте її у список, адже на аркуші ще безліч невиконаних пунктів.
Ще одна важлива порада – можете почати свій день з виконання найважчої справи, поки у вас повно енергії, тоді з легшими завданнями ви впораєтеся швидше.
-
НАВЧІТЬСЯ КАЗАТИ «НІ»
Насправді від багатьох завдань або обіцянок легше відмовитися ще на початку їх формулювання. Невміння відмовляти ускладнює й так нелегке життя прокрастинатора, адже відволікає його від справді важливих справ. До того ж часто люди погоджуються комусь допомогти і потім використовують це як виправдання невиконаної роботи. Насправді ж ніколи не треба погоджуватися на щось собі на шкоду. Повірте, ви не єдина людина у світі, до якої можна звернутися за допомогою. І немає нічого страшного в тому, щоб відмовити у допомозі хай навіть близькому другу, якщо ви справді не маєте на це часу. Просто ввічливо поясніть, що ви б з радістю допомогли, але зараз маєте важливіші справи.
-
ВИЙДІТЬ З СОЦМЕРЕЖ
Багато хто з нас не може провести й 10 хвилин, щоб не оновити стрічку Facebook або не зазирнути чи отримали ми новий лайк під фото в Instagram. Така, здавалося б, невинна річ може відволікти нас на годину, а то й довше, адже стрічка новин у соцмережах постійно оновлюється і там щохвилини можна знайти щось цікаве на відміну від квартального світу або дипломної роботи, яку ви мали здати ще позавчора. Зрозумійте, ваше життя не закінчиться, якщо ви раптом пропустите нове фото однокласниці. Тому аби не ризикувати і не спокушати себе лишній раз пообіцяйте собі (і виконайте цю обіцянку) не заходити у соцмережі, поки не завершите завдання. Є ще радикальніший спосіб: попросіть подругу змінити ваш пароль у соцмережах, звісно, якщо ви їй довіряєте.
-
ЗНАЙДІТЬ СВОЄ МІСЦЕ
Часто причина прокрастинації не в ліні, а в тому, що насправді ми займаємося не тим, чим хочемо. Якщо людина ненавидить роботу з документами, однак іншої посади в компанії для неї не знайшлося, тоді, звісно, чергове завдання шефа не принесе жодного задоволення. Задайте собі питання: чи на своєму я місці? Ідеальна робота – та, яку ми могли б виконувати й без грошей.
-
М – МОТИВАЦІЯ
Найбільш ефективна мотивація – це смерть. Частіше згадуйте, що всі ми смертні і для реалізації себе, як особистості нам, по суті, відведено дуже мало часу, адже що таке 80 чи 90 років у категорії всесвіту. Задумайтеся на що ви витрачаєте цінні години вашого життя, які вже не можна буде ніколи повернути.
Прокрастинація – це не лінь, а неспроможність змусити себе виконувати потрібні дії. Те, що ви будете згадувати в старості про час, проведений в інтернеті чи свої досягнення, залежить лише від вас.