Рейтинг найцікавіших музеїв Луцька, за версією журналістів ВолиньТоп.
Луцьк – багатогранне місто. Тут на розі вулиць перетинаються сучасність та старовинність, гамірна музика вуличних музик та затишні розмови в улюбленій кав’ярні, привітні містяни, захоплені туристи та мовчазні перехожі. Тут ви знайдете історію, нові арт-об’єкти та мальовничі сквери. Не дивлячись на те, що місто вже який рік без міського голови, воно активно розвивається та щороку приймає дедалі більше туристів.
Отож, ми створили рейтинг ТОП- 3 музеї Луцька, аби ви знали куди навідатись у чергові вихідні, щоб дізнатись ще більше про своє славетне місто.
Луцький історико-культурний заповідник “Старий Луцьк”
Він був заснований у 1985 році, задля того аби максимально зберегти важливі історичні пам’ятки. Заповідник займає площу у 40 га та охоплює багато стародавніх пам’яток матеріальної культури. І перш за все, це Верхній замок — велична фортеця часів середньовіччя. Замок зараз охоплює у середині не лише музеї, виставки, діючі моделі старовинної зброї і устаткування, а й вважається своєрідною культурною сценою Луцька, де проходять різноманітні фестивалі, шоу, зокрема і лицарські турніри, конкурси, концерти, інші культурні події. На території заповідника 52 пам’ятки охороняються державою, з них – 32 національного значення. Музеї на території: Музей книги, єдиний в Україні Музей дзвонів, музей-аптека, меморіальна «Лесина вітальня», художній музей.
“Аптека-музей”
Цей музей знаходиться в історико-культурному заповіднику “Старий Луцьк”. Власне, достеменно невідомо, коли в місті з’явилися перші аптеки, але у XVI столітті в Луцьку було кілька міських і шпитальних аптек.. Кам’яниця, де зараз розташована аптека-музей, була збудована вкінці XVIII століття. А у 1845 році вона зазнала руйнівної пожежі. Тоді ж хімік-аналітик Адам та його брат Петро Злоцькі відремонтували будівлю і розмістили там аптеку. У підвалах аптеки було сховище медикаментів та лабораторія для виготовлення ліків. У наземній частині — кабінет власника, торговий зал, житлові приміщення. В аптеці були старовинні латинські, німецькі, польські книги з рецептами виготовлення унікальних, помічних ліків, а також багато обладнання для ефективного та швидкого створення медикаментів. Саме тут виготовляли ліки й для Лесі Українки.
Волинський краєзнавчий музей
Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Двері музею відчинились ще у 1929 році. У багатьох виданнях тоді зауважували, що Волинський музей за своїм змістом є строго регіональний і має завдання не лише збирати різноманітні зразки пам’яток, але й поширювати знання про ті пам’ятки культури і мистецтва і любов до них, досліджувати терен Волині, її природу, пам’ятки історії, етнографії.