Вже скоро усі школи нашого міста відчинять двері для своїх учнів. Розпочнеться активне навчання, контрольні роботи та екзамени. А от для першокласників — новий етап у житті. Ми розповімо вам, як правильно підготувати дитину до школи, аби уникнути багатьох проблем.
Слід зауважити, що найкращим віком для школи вважається 6-7 років, а от 5 – це, за думкою експертів, надто рано, через емоційну незрілість.
Отож, як мінімізувати стрес дитини від школи:
Розмовляйте з нею
Всі ми знаємо, що шкільні роки були складними для кожного без виключення. То хіба ваша дитина переживає не такий самий стрес, як і ви у її віці? Пам’ятайте, що спочатку емоційне навантаження і на дітей, і на батьків — величезне. Тому потрібно сходити і, наприклад, показати дитині, як виглядає шкільний туалет, їдальня, спортзал, майданчик. Познайомтесь зі школою разом.
Дорослі також помиляються
Поясніть це дитині і затямте добре самі. Не всі родини щасливі, не всі учні добрі та щирі, тому від агресії ніхто не застрахований. Якщо ви поговорите про це одразу, більше шансів, що у випадку бійки дитина сама вам потім все розкаже. У гіршому ж випадку, ви можете дізнатися про конфлікт від вчителя чи директора. Також, важливо зняти свої очікування, дозволити дитині не вчитися на всі 12. Пам’ятайте, що якщо у дитини не було досвіду, досвіду контактів у дитячому садку, перша чверть в школі – це час адаптації, який піде не тільки на звикання до школи і до вчителя, але і на те, щоб звикнути до дітей.
З’ясуйте, наскільки комфортна атмосфера у школі
По-перше, у школі повинна бути чиста вода – як питна, так і для миття рук перед походом до їдальні. Не забувайте і про оточення. Діти звикають до спілкування із людьми певного типу до своїх 6-7 років, а потім їм доводиться переналаштовуватися. Якщо дитина приходить в школу і зустрічає зовсім іншу людину по темпоритму подачі інформації і навіть за зовнішнім виглядом, то це джерело напруги. Пам’ятайте це! І нехай навчальний рік вашої дитини мине легко та на відмінно!