Зазвичай некомпетентні лікарі не слідкують за тенденціями, новими дослідженнями та нововведеннями у світовій медицині. Тому, залишаються лікарями “старої закалки”, які перестають викликати довіру у свідомих пацієнтів.
“ВолиньТоп” з посиланням на “24 телеканал“, створило рейтинг ТОП-3 поради, за якими можна визначити некомпетентного лікаря. Якщо у цих характеристиках ви впізнали свого лікаря, то слід замислитись.
Лікар ставить діагнози ВСД та дисбактеріоз
Хвороби “дисбактеріоз” не існує, адже це стан кишкової мікрофлори, а саме – мікробний дисбаланс. Ставити такі діагнози – те саме, що називати зниження імунітету – хворобою. І про це вже не вперше розповідає увесь світ. Та ж сама історія з вегетосудинною дистонією, яку полюбляють діагностувати у підлітків чи людей старшого віку. У Міжнародній класифікації хвороб такого захворювання не існує взагалі.
Ці “діагнози” – лише група симптомів, які виникають внаслідок однієї або кількох хвороб. Вони потребують ретельної діагностики, задля того, аби встановити справжню причину.
Лікар виписує імуномодулятори
Є спеціальні імуномодулятори, які впливають на структуру ДНК. В Європі та США їх використовують для лікування серйозних захворювань, зокрема, в онкології.
Імуномодулятори, які зазвичай призначають наші лікарі, не мають з ними нічого спільного і відносяться до препаратів з недоведеною ефективністю. Це просто перевірити – можна зайти на сайт Міжнародної бази клінічних досліджень або Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів та пошукати за назвою. Якщо її там немає, цей медикамент брати не варто.
Призначає антибіотики на другий-третій день хвороби
Якщо лікар виписує антибіотики, коли ви лише кілька днів проходите курс лікування, але “нічого не допомагає” – тікайте. В антибіотиків є чіткі показання і він повинен їх знати. Зазвичай, антибіотики призначають на п’ятий день хвороби при відсутності позитивної динаміки і лише після аналізів. Звісно, бувають тяжкі захворювання, але нежить та температура – сюди не відносяться.