Літо позитивно впливає на наше психологічне та фізичне здоров’я. Однак, існує доволі багато міфів стосовно цієї пори року, у які відчайдушно вірять українці.
Навіть у популярних місцевих волинських спільнотах у Facebook, чимало порад під відповідними дописами засновано на цих міфах. Тому, ми вирішили спростувати їх, аби ви перестали вірити у щось надзвичайне та спирались на факти.
Отож, ТОП-5 найпоширеніших міфів про літо за версією “24 телеканалу”:
Солодкі аромати приваблюють комах
Насправді, це не так. Вчені давно проводять різноманітні дослідження, аби остаточно зрозуміти за яким методом комарі та оси атакують одних людей, а інших — оминають. Причини того, що під час пікніка в лісі комахи атакують одну людину, ігноруючи інших, можуть бути пов’язані з кількістю вуглекислого газу, молочної кислоти або алкоголю в крові, групою крові, набором бактерій на шкірі й навіть генетикою.
Під кондиціонером можна застудитися
Цей міф постійно розвінчують, однак найпростіше – зробити саме кондиціонер причиною захворювань, аніж розібратись у справжніх збудниках. Скільки б лікарі не говорили нам, що вітер або холодний дощ не мають нічого спільного з вірусом грипу, ми ніяк не можемо це запам’ятати. З кондиціонерами схожа історія: саме по собі холодне повітря ніяк не впливає на те, що у нас починає закладати ніс і дерти в горлі.
Басейни чистіші, аніж відкриті водойми
Це не так, адже у наслідок поєднання сечі з хлорованою водою, вона стає небезпечною, адже виділяє відразу дві токсичних речовини – тріхлорамін і хлорциан. До того ж, басейни рідко очищають, а у відкритих водоймах течія є завжди, яка й “змінює” забруднену воду на чисту.
Підготуватися до пляжу можна в солярії
Більшість жінок перед відпусткою вирушають до соляріїв з надією, що це хоч якось підготує їх шкіру і мінімізує “стрес” від прямих сонячних променів. Вчені не перестають нагадувати й про те, що солярій – один з головних факторів виникнення меланоми й раку шкіри. Ранній початок відвідування солярію (до тридцяти років) може збільшити ризик меланоми на 59%. Крім того, регулярні походи в солярій пошкоджують ДНК в клітинах шкіри, що призводить до передчасного старіння й імунних порушень.
Насіння кавуна не можна ковтати
Більшість людей лякає насіння яблук (які, до речі, корисні для травлення), і кавунові. Але даремно – вони містять білок, вітамін B, магній, мононенасичені та поліненасичені жири. При цьому дієтологи згодні, що пророщене насіння кавуна несе більше користі й засвоюються краще.
Отож, волиняни, вірте фактам, а не вигаданим міфам!