Якщо запитати у дорослої людини, що вона пам’ятає зі своєю юності, то більшість відразу згадає про своє перше кохання.
Втім, чи не кожній людині хотілось би, щоб батьки розділили з ним їх переживання у той час і розповіли про усі можливі наслідки раннього сексу.
Але, чомусь ця тема залишається або забороненою, або рідко згадуваною у більшості українських сімей. Тому, ми вирішили розповісти вам, як правильно розмовляти з підлітками про секс та на чому слід акцентувати їх увагу. Адже звичайними фразами типу “це призведе до вагітності та захворювань” – вже не діють. У нас є інші поради.
Обговорюйте і теорію і практику
Більшість батьків, навіть визнаючи необхідність сексуальної освіти, часто займають вичікувальну позицію, вважаючи, що чим довше молоді люди не будуть поінформовані, тим пізніше вони почнуть статеве життя. В результаті відверту розмову відбувається тоді, коли поради і попередження вже не актуальні. Обговорюйте абсолютно усе, що спадає вам на думку. Будьте максимально відкритими зі своєю дитиною.
Будуйте довіру змалечку
Якщо ви будете чекати допоки дитина стане підлітком і розмовлятимете з нею лише про ймовірні ризики, то навряд вам вдасться зберегти з нею контакт. Звісно, вона послухає, але не прийме ваші слова до уваги. Чудово, якщо ваші відносини з дитиною на рівні друзів, тоді ж, шансів, що вона вас почує і буде слідувати вашим словам — більше.
Беріть до уваги вік
Зрозуміло ж, що у 5 років розповідати дитині про презерватив – рано, а у 15 – пізно. Навіть у одноліток може бути зовсім різний рівень розвитку, і у такому делікатному питанні слід звертати увагу лишень саме на свою дитину. На її інтереси, спілкування з протилежною статтю, рівень розвитку тощо. Оптимальним рахується вік 10-12 років. Але, відштовхуйтесь від своєї дитини.
Обговорювати – це не провокувати до дій
Більшість батьків вважають, що якщо вони почнуть розмовляти з дитиною про секс, то це наштовхне підлітків на думку, що уже прийшов час. Але, це міф! Вчасна розмова “на рівних” – найкращий спосіб застерегти дитину від ранніх сексуальних зв’язків. Якщо ж ви будете замовчувати цю тему, то підлітки сприйматимуть це як щось “заборонене” і матимуть неправильне уявлення про інтимне життя.
Зробіть перший крок
Так, деколи батькам самим потрібно стати сміливішими, аби розпочати таку делікатну розмову. Втім, ви повинні це зробити заради безпеки і здоров’я своєї дитини. Не соромтесь, і спробуйте поговорити як з другом, чи подругою.