У кожної мами бували такі випадки, коли вона не розуміла причину плачу свого малюка.
Втім, ми вирішили описати 5 найпоширеніших причин, які часто провокують у дитини до двох років, істерику.
Як повідомляє “Наша мама“, ймовірних причин плачу може бути декілька, однак лише мама може остаточно визначити, чому ж дитини ридає.
Основні потреби
Коли людина відчуває себе пригніченою, їй хочеться якось виплеснути свої негативні емоції. Так і діти. Якщо вони хочуть задовольнити свої основні потреби (їжа, відпочинок, увагу і т.д.), вони користуються простим і перевіреним способом — плачуть.
Малюку бракує уваги
Нам завжди хочеться знати, що нас люблять, поважають, слухають. Особливо чутливо ставляться до таких проявів діти. Намагайтеся не ставити дитину в становище, коли вона буде вимагати до себе уваги. Дійте на випередження.
Сльози — це найкращий спосіб маніпуляції
Малюку не подобається те, що відбувається, але він несила змінити ситуацію. Коли діти плачуть, вони відчувають себе безсилими. Якщо ми лаємо їх за ниття або відмовляємося прислухатися до їхньої думки, ми тільки посилюємо це почуття. З іншого боку, якщо ми даємо їм те, що вони хочуть, то як би нагороджуємо дітей за безсилля. Дайте дитині зрозуміти, що ви знаєте про її бажання і озвуч свою точку зору.
Надлишок емоцій
Діти не знають слова “стрес”, але це не означає, що вони його не відчувають. Мама забрала улюблену іграшку, друзі відмовилися грати – дитина часто перебуває в ситуаціях, коли плач — єдиний вихід. Не примушуйте її стримуватися. Просто посадіть до себе на коліна, погладьте, обійміть і скажіть пару ласкавих слів.
Плач завжди спрацьовує
Ніколи не нагороджуйте малюка за плач і не піддавайтеся на його прохання, якщо вони не мають під собою ґрунту. Якщо він хоче цукерку, але йому не можна, пошукай альтернативний варіант, який зробить його щасливим.