Киснева станція для ВОКЛ – нові можливості для медиків та значна економія для лікарні.
Субпроєкт «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами систему кровообігу у Волинській області» у Волинській обласній клінічній лікарні, допоміг медзакладу в 2018 році значно покращити матеріально-технічну базу й отримувати надалі чергові постачання надсучасної техніки, що у рази підвищує якість надання допомоги пацієнтам із серцево-судинними патологіями та, разом із тим, дозволяє лікарні економити значні кошти, які будуть спрямовані на розвиток. Про це йдеться на сайті Волинської ОДА.
8 серпня у ВОКЛ провезли розетки медичного газу (кисень/вакуум) Forano (виробник GREGGERSEN GASETECHNIK GMBH). Постачання обладнання, що вартуватиме понад 7 мільйонів гривень і яке змонтують у кисневу станцію, здійснює ТзОВ «Алві-Лайн» і має впоратися до кінця вересня. Отож, дотримуючись прописаних у договорі термінів, ще одну складову кисневої станції привезли до Волинської обласної клінічної лікарні 28 серпня. Систему вакуумну медичну ULTRAVAC 2.150/1000 (виробник ULTRA-CONTROLO – Projectos Industriais, Lda) доправили на технічний поверх лікарні, де вона очікуватиме на монтаж.
Заступник головного лікаря ВОКЛ Олександр Дудар пояснює, що киснева станція слугуватиме для централізованої подачі кисню і повністю змінить систему газопостачання лікарні. Адже вимоги до такого обладнання зростають щороку, а наявне обладнання не задовольняє потреби закладу третинного рівня, де щодня проводять стентування, кардіохірургічні операції, коронарографії та низку інших оперативних втручань пацієнтам із патологіями серця, які потребують підтримки киснем. Це обладнання дозволить медзакладу генерувати кисень зі звичайного повітря та подавати його за новою системою в усі операційні та реанімаційні зали.
“Завдяки закупівлям субпроєкту, загалом буде створена повноцінна кардіореанімація. Для неї вже придбали усе обладнання. Постачання відбудуться найближчим часом. І великим плюсом є те, що ми сюди і “заводимо” кисень, і подаватимемо пацієнтам через спеціальні маски очищене повітря (адже є чимало хворих, які потребують саме його, а не кисню)”, – наголошує Олександр Дудар.
Окрім того, у вимогах , прописаних у тендерній документації, була закріплена наявність у цьому обладнанні централізованої вакуумної системи.
“Це дозволить нам паралельно до кисневої ввести систему, яка забезпечить нас постійним вакуумом і дасть можливість застосовувати у всій хірургії та реанімації так званий централізований відсмоктувач, що впливає на якість проведення оперативних втручань”, – пояснює заступник головлікаря.
А третьою особливістю нової станції є система рекуперації, яка дасть змогу не викидати у повітря енергію, що вивільнятиметься внаслідок утворення кисню чи очищення повітря. Рекуперація дозволить гріти воду, тож у хірургічному корпусі із 12-ма операційними та реанімацією буде цілодобово тепла вода.
“Тож для ВОКЛ ця надсучасна киснева станція – економія за закупівлі газу, пелет і того ж таки рідкого кисню, який привозили зі Львова бочками, щороку витрачаючи у межах 800 тисяч гривень (а зараз ціна зростає вже до мільйона).”, – пояснює уже економічний ефект виконувач обов’язків головного лікаря Іван Сидор і додає, що лише завдяки субпроєкту у заклад вдалося прибдати таку досконалу техніку.