У Волинському обласному лабораторному центрі нагадують, як вберегти себе від гепатиту.
Адже, щорічно 28 липня у багатьох країнах світу проводяться Дні боротьби з гепатитом. Отож, декілька порад, які можуть врятувати ваше життя:
- Зробіть щеплення від гепатиту В. Вакцина, насправді, не є дорогою і коштує близько 200 гривень. Щеплень потрібно зробити три (через місяць після першого і через пів року після другого). Якщо будете вакцинуватися у приватній клініці, доведеться додатково заплатити за консультацію терапевта (у середньому це 300 гривень). Але, ви можете обрати і державні поліклініки, які на місці вам зроблять необхідне щеплення за наявності купленої вакцини. Попередньо узгодьте це зі своїм сімейним лікарем.
- Дітей до 14 років вакцинують абсолютно безкоштовно, за наявності вакцин у державних поліклініках. А новонароджених вакцинують ще у пологовому будинку на 3 день від народження. Не нехтуйте здоров’ям своєї дитини.
- Слід пам’ятати та розуміти, що вакцина від гепатиту В — найбільш безпечна, бо містить не сам вірус, а тільки очищений основний поверхневий антиген вірусу. Ця вакцина — продукт генної інженерії. Не може спровокувати хвороби! На Заході від гепатиту В вакцинують навіть онкохворих.
- Майстра з манікюру та педикюру обирайте ретельно, виключно з повною дезінфекцією інструментів. Або ж, купуйте власний та навідуйтесь з ним на процедури.
- Татуювання робіть лише у професійних салонах, де є усі відповідні ліцензії та дозволи.
- Оберіть власного стоматолога та гінеколога, якому будете довіряти та з найкращою репутацією. Не заощаджуйте на власному здоров’ї.
- Обирайте захищене статеве життя. Адже, найчастіше цей вірус передається саме статевим шляхом.
- Будь-хто з ваших рідних може бути інфікованим — чоловік чи дружина, батьки, хтось із дітей. Вірус може передатися гематоперкутанним шляхом ( через мікротравми шкіри, слизової). Тому кожен повинен мати свою зубну щітку, свої ножиці, бритву, рушник.
Також, нагадуємо найпоширеніші шляхи передачі вірусу:
- парентеральний через кров, який найчастіше реалізується при переливанні донорської крові та її препаратів;
- різноманітні втручання з пошкодженням цілості шкіри ( операції, ін’єкції, різні діагностичні процедури). В перукарні, косметологічному кабінеті Ви можете заразитись при користуванні спільною бритвою, манікюрним набором, ножицями, якщо вони забруднені інфікованою кров’ю.
- статевим шляхом;
- під час пологів від матері до дитини.
Отож, радимо вам систематично проходити обстеження організму, обирати лише найкращих лікарів та слідкувати за своєю гігієною та звичками. Гепатит, зазвичай, проходить безсимптомно, тому час від часу здавайте аналізи, аби бути впевненими у своєму здоров’ї.