Любителі активного способу життя, які замість кутатися в пледи вдома взимку вибирають катання на лижах в горах або ж просто зимові прогулянки прекрасно знають що для збереження тепла слід носити термобілизну. Однак вибрати її не завжди легко, адже різноманітність тканин, фасонів, виробників – достатньо велика.
Пропонуємо вам 3 правила, які допоможуть підібрати ідеальну модель термобілизни.
ТЕМПЕРАТУРНИЙ РЕЖИМ
Термобілизна зберігає тепло завдяки особливому плетенню ниток. Ще однією надважливою її функцією є відведення вологи та захист від вітру.
На кожному комплекті термобілизни виробник вказує оптимальний температурний режим, який витримує одяг. Відтак, людям, які купують собі комплект для активних занять спортом взимку і тим, хто просто не хоче мерзнути в мороз, коли йде з дому на роботу або любить малорухливі прогулянки зимовим парком підійдуть абсолютно різні типи термобілизни.
Важливо також зважати на антибактеріальну прослойку одягу. Адже всмоктуючи піт з поверхні вашого тіла, білизна може зберігати неприємний запах. Людям з чутливою шкірою слід звернути увагу на гіпоалергенну білизну, яка не викликає подразнення шкіри.
СИНТЕТИКА VS НАТУРАЛЬНІ ТКАНИНИ
Як вже йшлося вище, вибирати термобілизну потрібно насамперед зважаючи на вашу активність. Так, якщо ви плануєте купувати її для неспішних прогулянок, тоді краще обирайте натуральні матеріали: бавовну або шерсть. Але такий варіант не підійде для активної діяльності, бо не вбирає як слід піт.
Активний спосіб життя передбачає постійне потовиділення, тому в такому випадку необхідно зупинити свій вибір на повністю синтетичній термобілизні. Вона не всотує у себе вологу, а затримує її на своїй поверхні, зберігаючи шкіру сухою.
У ситуації коли ви поєднуєте малорухомий і активний спосіб життя, купуйте комбіновану термобілизну. Зазвичай її виготовляють з двох шарів: натуральної тканини, яка прилягає до тіла та синтетики, яка захищає шкіру від вологи. Однак час носіння такого одягу обмежений – до 8 годин, після чого він починає просочуватися вологою.
ПРАВИЛЬНИЙ РОЗМІР
Термобілизна має повторювати усі вигини тіла і бути по суті другою вашою шкірою, тому вибираючи комплект, проконсультуйтеся з продавцем і назвіть усі свої параметри, адже, якщо одяг буде в якомусь місці відставити від шкіри, то ефекту з нього не буде ніякого.
Надважливим є правильний догляд за термобілизною. Запам’ятайте: її не можна прати у гарячій воді! Не можна кип’ятити! Не можна прасувати! Ополіскувати водою з кондиціонером! Сушити на батареї Ніяких високих температур! Слід дотримуватися вказівок, написаних виробником цього одягу. Зазвичай термобілизну перуть при температурі 30–40 градусів вручну або у пральній машинці у режимі дбайливого прання. Далі слід дати воді стекти, але відтискати не потрібно.