У нашому місті відбудеться унікальна подія за участю високофахових митців. До Луцька завітають евритмістки з Києва Інна Бабенкова, Ірина Токова, Ірина Антонова та Івано-Франківська – Ольга Беш; рецитатор Олександр Васін, піаністка – Світлана Цимбал (Київ), інформують луцькі організаторки.
Захід відбудеться 5 травня в актовій залі факультету культури та мистецтв СНУ ім. Лесі Українки. Початок – о 17.00. ВХІД ВІЛЬНИЙ.
Саме слово «евритмія» перекладається із старогрецької як «відповідність і пропорційність у русі», «красивий рух».
У ПРОГРАМІ ВИСТУПУ:
Валентин Сильвестров „Benedictus“
Рудольф Штайнер „Sterne sprachen einst zum Menschen…“ – «Зорі промовляли до людей…»
Валентин Сильвестров „Sanctus“
Василь Стус „Мені здається, що живу не я…“
Альфред Шнітке Moderato assai із П’ять афоризмів
Віктор Кордун „Тиша“ – Ігор Калинець „хтось ішов попереду мене…“
Арнольд Шьонберґ, VI – Sehr langsam із 6 маленьких п’єс, твір 19
Альберт Штеффен „Treue – Leben – Ewig“ – «Вірність – Життя – Вічність»
Ігор Калинець „обернеться простір…“ – „втішаймося…“
Тео Теріс «Ghosts of Ukraine»
Запрошують всіх, хто цінує слово, цікавиться танцем, театром і мистецтвом.
ТАКОЖ ЧИТАЮТЬ: “БУДЬТЕ ВІЛЬНИМИ” – ХУДОЖНИЦЯ МАРІЧКА ОСТРОВСЬКА
Довідка: Мистецтво просторового руху – евритмія – виникло на початку ХХ століття і тісно пов’язане з революційними змінами, що відбувалися у той час в історії танцю. У пошуку нових можливостей людського тіла через його усвідомлення, нового змісту та форм вираження у русі перебували танцівниці Ізадора Данкан, Лої Фуллер, Рут Деніз та інші. Тоді ж виникли й нові напрямки, наприклад, такі, як ритмічна гімнастика Еміля Жака-Далькроза чи експресивний танець Рудольфа Лабана й Мері Віґман. Співпраця Рудольфа Штайнера, Лорі Смітс та Марі фон Сіверс (між 1911-1925 роками) створила нове експресіоністичне мистецтво, яке було названо евритмією.
Мистецтво евритмії розглядає людське тіло та його здатність до руху як інструмент візуалізації мовних і музичних закономірностей і зв’язків. Через тілесні рухи й жести евритмія може виразити душевний чи духовний зміст, перетворити внутрішню активність в усвідомлений гармонійний рух. Це перетворення відображає смислову, фонетичну й звукову будову слова, речення чи музичного мотиву.
З часу створення мистецтво евритмії продовжувало розвиватися. I тепер, окрім самостійної сценічної практики, застосовується у театральному мистецтві, педагогіці, лікувальній терапії та сфері соціальної діяльності.