/public/images/rss.png” src=”/public/images/rss.png” width=”26″ height=”26″ alt=”” class=”lozad pull-left”> RSS Контакти
Середа 11:47
28 Травня 2025
- Новини
- Луцьк
- Волинь
- Україна
- Світ
- Політика
- Економіка
- Гроші
- Бізнес
- Нерухомість
- НП
- Соціум
- Медицина
- Освіта
- Довкілля
- Вікенд
- Релігія
- Благодійництво
- Техно, IT
- Культура
- Музика
- Кіно
- Література
- Мистецтво
- Історія
- Авто
- Спорт
- Таблоїд
- Проекти ВН
- Акценти
- Трибуна
- повідом новину
- Аверс
Інтерв’юАналітикаФотоВідеоБлогиДосьєАнонсиПопулярне Запитай юриста PDF-архів газети
У Луцьку з’явилася вулиця Скульптора Голованя
Сьогодні 11:30 Коментарів: 0 0 Твіт
Вулицю Молодіжну в Луцьку перейменували на вулицю Скульптора Голованя.
Про це стало відомо 28 травня на сесії Луцької міської ради.
Відповідним рішенням у місті вшанують пам’ять видатного майстра, почесного громадянина Луцька. Нагадаємо, скульптор Микола Головань помер 1 лютого 2022 року. Йому було 79 років.
«Перейменувати вулицю Молодіжну на вулицю Скульптора Голованя у місті Луцьку Луцького району Волинської області без зміни нумерації (упорядкування) об’єктів нерухомого майна згідно з додатком», – йдеться у рішенні.
Читати ще: Той, що навчив співати камінь. Життєпис геніального луцького скульптора Миколи Голованя
Департамент житлово-комунального господарства забезпечить виготовлення та розміщення відповідних інформаційних стендів, вказівників із новою назвою вулиці.
Довідка
Микола Головань народився 9 січня 1943 року в Луцьку. Навчався у Теремнівській загальноосвітній школі. З 1959 до 1965 року навчався у Львівському училищі декоративно-прикладного мистецтва імені Івана Труша.
У 1971 році відкрив першу персональну виставку в кінотеатрі «Промінь»: скульптура, живопис, графіка.
Працював скульптором вісім років у Художньому фонді України та 22 роки – в художньому комбінаті. Брав участь у скульптурних пленерах в Луцьку «Пам’ять крізь віки» (2001) та садово-паркової культури у Франції (2002).
За життя він створив скульптури на пішохідній вулиці Лесі Українки, в Центральному парку та в інших куточках обласного центру. Також побудував на березі річки Стир архітектурну пам’ятку – Будинок скульптора. Ця споруда прикрашена більш ніж п’ятьмастами скульптур різних стилів. Вона постійно приваблює туристів з усього світу.Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Повідомити