Ми вирішили розповісти вам, як на організм впливає алкоголь та чи можливо мінімізувати його негативний вплив на ті, чи інші органи.
За дослідженням відомого британського психіатра та нейрофармаколога Девіда Натта, алкоголь – це найшкідливіша речовина з усіх, що вживає людина. Якщо врахувати шкоду для самої людини та для оточуючих, він є найшкідливішим наркотиком, що несе більше зла, ніж героїн, кокаїн, марихуана та метамфетамін. Адже популярність алкоголю в суспільстві вища, ніж у будь-якої іншої наркотичної речовини.
Щороку, від алкоголю гине понад 380 тисяч українців. Алкоголь у 30% чоловіків “забирає життя” передчасно.
Дія алкоголю на людський організм доволі непередбачувана. Приблизно 20% випитого алкоголю поглинається шлунком, решта ж 80% вирушає до тонкої кишки. Що вищою є концентрація алкоголю в напої, то швидше він засвоюється, і настає сп’яніння. Алкоголь вирушає кровотоком, тоді як наш організм намагається його вивести.
Понад 10% алкоголю виводиться нирками та легенями, через сечу та дихання. Саме тому алкотестери дозволяють виявити, чи пила людина. Найбільший удар приймає на себе печінка. Саме тому вона є органом, якому алкоголь завдає найбільше шкоди.
Але, людина ніколи достеменно не знає, який орган найбільше постраждає після вживання алкоголю.
Як алкоголь впливає на мозок
Сп’яніння є наслідком впливу алкоголю на мозок. Отож, люди, котрі часто вживають спиртні напої, починають мати проблеми з координацією, балансом та здоровим глуздом.
“Неслухняні” частини тіла, язик, що заплітається, втрата пам’яті, погана координація, повільні рухи — є наслідком впливу гальмівних нейромедіаторів на людський мозок.
Згідно з порадами “Української правди” дію алкоголю на організм можна мінімізувати. Але, навіть келих червоного вина, не приносить ніякої користі. Будь-яка доза алкоголю, навіть найменша — шкідлива.
Отож, як зменшити негативний вплив алкоголю:
- Пийте воду. Алкоголь здатен виводити з організму велику кількість води. Отож, якщо ви все-таки плануєте хильнути зайвого, то підготуйте свій організм. Випийте хоча б 1 літр води напередодні.
- Їжте. Повний шлунок уповільнює засвоєння алкоголю, даючи організмові час на те, щоби поступово його виводити.
- Уникати газованих напоїв. Вуглекислий газ, що в них міститься, прискорює засвоєння алкоголю.
- Не налягати на жирну їжу. Жири дійсно створюють захисну плівку, що перешкоджає всмоктуванню алкоголю шлунком. Проте надмірна кількість жирної їжі радше нашкодить, ніж принесе користь.
Але, пам’ятайте, що найкращий метод вберегти свій організм від негативної дії алкоголю — не вживати його.