Багать батьків мріють, щоб їхня дитина була ідеальною, і зазвичай очікують від неї чогось – добре знати математику (не зважаючи на гуманітарний склад розуму), мати успіх у протилежної статі, стати відмінником, ідеально вивчити англійську, їздити на олімпіади.
У гонитві за цим примарним ідеалом батьки гублять індивідуальність своєї дитини. В результаті, коли такий малюк підростає, то в дорослому віці відчуває тривогу і провину за те, що не зміг щось подолати. Така людина постійно ставить собі високу плану, але ніяк не може до неї дістати.
Однак не слід забувати, що крім батьківського впливу на кожного з нас тисне наше оточення, і воно точно знає за нас: куди нам краще йти вчитися, де працювати, коли виходити заміж, коли і скільки дітей народжувати, яку машину чи житло купувати, чим займатися, а частіше – чим не займатися на пенсії.
І людина несвідомо починає гнатися за цією ідеальною мрією та ідеальним життєвим планом, не завжди усвідомлюючи, що він вміло нав’язаний, а хочеться їй насправді зовсім іншого.
Тут варто замислитися над тим, що чужі очікування дуже важко виправдати, адже відмінні оцінки в школі чи університеті не зроблять людину успішною після її закінчення, а «вчасний» шлюб не завжди буває щасливим. І навіть тоді, коли здавалося б, усе в житті відбувається як у всіх нормальних людей», по плану, то щастя і позитивних емоцій ці всі досягнення не приносять.
Важливо вчасно замислитися над тим чи справді та ціль, яку ви перед собою поставили, ваша? Часом навіть після такого усвідомлення важко зупинитися, адже на її досягнення було витрачено дуже багато часу та зусиль. Однак, слід пройти цей етап і подумати що вам насправді цікаво і важливо в житті, що підіймає вам настрій та дає силу. Саме у цій відповіді є секрет вашого щастя, саме вашого, а не нав’язаного батьками, учбовим закладом, суспільством чи родичами.
Почніть спочатку з дрібниць – спитайте у себе чим би ви хотіли поснідати, як провести вихідні, який одяг одягнути. Дослухайтеся до себе, усі правильні відповіді – в середині вас!