Невдовзі садочки та школи знову розпочнуть свою роботу. Першокласники підуть до школи, а от малюки уперше підуть у садок. Як мінімізувати стрес для дитини — розповідаємо далі.
Отож, для дитини перший візит до садочка може стати справжнім стресом, як і для мами. Адже, малюк звик увесь свій час проводити з мамою, а тут, його доведеться лишити з незнайомим для нього людьми у гамірній обстановці. Отож, декілька порад, щоб адаптація була максимально швидкою та успішною.
Не кваптеся
Зазвичай, батьки намагаються відразу на другий-третій день відвідування дитиною садочка, залишити її на увесь, повноцінний день у закладі. Але, це не вірно. Слід дати змогу малюку адаптуватись та звикнути до незнайомої атмосфери, а вже за тижні два, поступово залишати його на увесь день.
Прислухайтесь до дитини
Завжди після дня у садочку, запитуйте у малюка, що там відбувалось. Адже, лише так ви зможете вибудувати правильні стосунки у яких буде довіра і розуміння. Тим паче, що дітки часто не хочуть ходити до садочка, через необережне відношення вихователя. Ви повинні слухати, що вам розповідає дитина, і у разі необхідності розмовляти про це з вихователем.
Працюємо над режимом
Якщо режим дитини у вихідні дні буде відрізнятись від режиму у садочку — вона не зможе стати організованою та стриманою. До прикладу, якщо вдома ви лягаєте спати раніше, то малюк, ймовірно, у садочку буде капризувати та вимагати сну. Або ж, якщо доведеться вставати раніше до садочка, аніж дитина звикла, то вона точно буде не в гуморі з самого ранку. Тому, ще до першого візиту до садочка, привчайте малюка до режиму.
Привчаємо до самостійності
Задля того, аби у дитини не залишилось ніяких негативних спогадів, радимо заздалегідь привчити її до горщика, самостійної їжі та засипання. Чим швидше дитина навчиться самостійності, тим простіше їй буде в майбутньому. Не потрібно все робити за малюка. Найкраще надавати допомогу тільки в тому випадку, якщо дитина сама цього просить.
Поступово знайомимось з садочком
Як в першому пункті ми вже зауважували — не потрібно поспішати зі “знайомством”. Приведіть малюка у садок для прогулянки. Так він запам’ятає садочок і буде сприймати ігрові майданчики як знайоме місце, де він проводив час з мамою. Що ще слід зробити? Опишіть малюкові дитячий садочок. Безумовно, краще змалювати садочок у позитивних кольорах. Але перетворювати заклад на «чарівне місце» не варто. Розповісти дитині про садочок можна у формі казки.
А про ТОП-5 кращих дитячих садочків Луцька, читайте тут: https://volyntop.com/top-5-krashhyh-dytyachyh-sadochkiv-mista-lutska/ .