Звичайно, у сучасних технологіях є безліч переваг, з якими ми зіштовхуємось щоденно і вони допомагають нам спростити наше буденне життя. Але, є й інша сторона розвитку технологій.
Безліч факторів впливають на нас підсвідомо: психологія віртуальних реальностей, психологія спілкування в Інтернеті, психологічні особливості сприймання комп’ютера, психологічні особливості різних категорій програмістів, психологічний вплив комп’ютерних ігор. Усі ці фактори науково доведені та 100% наголошують на тому, що людей поглинула віртуальність.
Навіть, якщо пройтись вулицями нашого міста, то 80% пересічних людей будуть йти у руках з телефоном, або ж узагалі – не відриваючись від стрічки у соцмережах. Більшість з нас, навіть не усвідомлюють те, наскільки залежні від сучасних технологічних новинок.
До прикладу, ви легко можете визначити, чи є у вас залежність від гаджетів. Симптоми розподіляють на два види: психологічні та фізичні. До психологічних належать: гарне самопочуття за комп’ютером, збільшення кількості проведеного часу за комп’ютером, в зрівнянні з минулими днями; раптова агресія; відчуття суму після завершення роботи за комп’ютером; використання Інтернету як шлях втечі від проблем.
До фізичних симптомів належать: погіршення функціонування правої руки ( в наслідок перенапруження м’язів); сухість та печіння в очах; головні болі; болі у спині, шийному відділі; погіршення особистої гігієни.
Отож, якщо ви відчуваєте будь-які з цих симптомів, радимо вчасно зупинитись. Або ж, якщо ви усвідомлюєте, що технології поглинають увесь ваш час – попрацюйте з психологом. Ця проблема легко вирішується при роботі з кваліфікованим спеціалістом.
Також, радимо проводити більше часу із сім’єю та отримувати позитивні емоції від реального життя, а не віртуального.