«Я для неї зі шкіри вилажу, а вона невдячна дитина», «І в кого ж вона така вдалася», «Та я тобі життя дала»! Кожні батьки хочуть для своїх дітей найкращого. Однак, часом ці старання чомусь призводять до протилежного ефекту.
Справа в тому, що щасливе дитинство і подальше життя малюка можуть забезпечити лише щасливі батьки. Мало хто з батьків розуміє, що любов насправді – дитяча емоція, але в кожного, звісно, ж своє розуміння цього слова: для когось це ніжність та повага, а для когось – безкінечні подарунки та покупки замість проведення часу разом, хтось вважає жорстке виховання також виявленням любові, адже таким чином чадо можна вберегти від неправильних вчинків та думок.
Саме від того, які емоції дитина відчувала в дитинстві напряму залежить її несвідомий вибір партнера у майбутньому, простіше кажучи, людина в дорослому віці шукатиме таких самих емоцій, які відчувала в сім’ї з батьками.
Якщо дитину в сім’ї люблять, поважають, приймають з усіма її помилками та недоліками, то в майбутньому вона шукатиме таких же гармонійних стосунків.
Але, на жаль, така ідилічна картина існує не у всіх сім’ях. Якщо ж до прикладу дівчинка виросла в сім’ї, з якої пішов батько або її віддали на виховання дідусю та бабусі, в дорослому віці вона несвідомо обиратиме чоловіків, які так само, як батьки ігноруватимуть її та не приділятимуть уваги. А ось чоловіки, яким навпаки вона буде небайдужа, її просто не цікавитимуть. Звісно, така людина не контролюватиме свій вибір, адже любов для неї – це страждання.
Щоб виховати щасливу та психічно здорову дитину, треба запам’ятати: що вона формується саме під вашим впливом, і одна, здавалося б, невинна фраза чи вчинок може в майбутньому призвести до плачевних наслідків.
Людина все життя шукає емоцій, які вона пережила в дитинстві, і якими будуть ці емоції знову ж таки залежить від вас.
Є лише один спосіб дати своєму малюку щасливе дитинство – розібратися з собою і своїми комплексами. Згадайте своє дитинство і стосунки своїх батьків, як вони себе з вами поводили, чи є у вас на них образи. Якщо ж самостійно ви не можете впоратися з цим, то краще звернутися до психолога. Саме це рішення стане початком щасливого дитинства вашої малечі.
Але, на жаль, поки що чимало батьків бачать проблему лише у своїх дітях, а от з ними все нормально.