/public/images/rss.png” src=”/public/images/rss.png” width=”26″ height=”26″ alt=”” class=”lozad pull-left”> RSS Контакти
Четвер 03:47
5 Червня 2025
- Новини
- Луцьк
- Волинь
- Україна
- Світ
- Політика
- Економіка
- Гроші
- Бізнес
- Нерухомість
- НП
- Соціум
- Медицина
- Освіта
- Довкілля
- Вікенд
- Релігія
- Благодійництво
- Техно, IT
- Культура
- Музика
- Кіно
- Література
- Мистецтво
- Історія
- Авто
- Спорт
- Таблоїд
- Проекти ВН
- Акценти
- Трибуна
- повідом новину
- Аверс
Інтерв’юАналітикаФотоВідеоБлогиДосьєАнонсиПопулярне Запитай юриста PDF-архів газети
Учені розробили пластик, який розчиняється за лічені години: як їм це вдалося
Сьогодні 00:33 Коментарів: 0 0 Твіт
Японські вчені розробили пластик, який розчиняється в морській воді впродовж кількох годин, пропонуючи потенційне розв’язання сучасної екологічної проблеми – забруднення океанів і загрози для дикої природи.
Хоча експерименти з біорозкладними пластиками проводять давно, дослідники з Центру досліджень нових матеріалів Riken і Токійського університету заявляють, що їхній новий матеріал розкладається набагато швидше і не залишає жодних слідів, пише УНІАН з посиланням на The Star.
У лабораторії в місті Вако недалеко від Токіо команда продемонструвала, як невеликий шматок пластику зникає в контейнері з солоною водою після перемішування приблизно протягом години.
Хоча команда поки що не представила планів щодо комерціалізації, керівник проєкту Такудзо Айда зазначив, що їхнє дослідження викликало значний інтерес, зокрема з боку пакувальної промисловості. Адже в усьому світі вчені прагнуть знайти інноваційні способи розв’язання проблеми пластикових відходів.
За прогнозом Програми ООН з довкілля, забруднення пластиком потроїться до 2040 року, щорічно додаючи від 23 до 37 мільйонів тонн відходів в океани світу.
«Діти не можуть вибрати планету, на якій будуть жити. Це наш обов’язок як учених – залишити їм найкраще можливе довкілля», – сказав Айда.
Читати ще: Учені створили «живий пластик», який самознищується після застосування
Він зазначив, що новий матеріал міцний, як пластик на нафтовій основі, але під впливом солі розпадається на вихідні компоненти, які згодом можуть бути перероблені природними бактеріями, що дає змогу уникнути утворення мікропластику, який є шкідливим для морського життя та потрапляє до харчового ланцюжка.
«Оскільки сіль також присутня в ґрунті, шматочок розміром близько 5 см розпадається на суходолі приблизно за 200 годин», – ідеться в матеріалі.Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Повідомити