У Луцьку в рамках Міжнародного театрального фестивалю «Мандрівний вішак» показали 4 вистави.
Нагадаємо, фестиваль розпочався 15-го вересня. Участь у ньому візьмуть 10 театрів з різних куточків світу, зокрема, Ірану, Литви, Польщі, Сєвєродонецька, Сімферополя, Львова, Запоріжжя, Рівного, Полтави та Києва. Гасло дійства «Театр поза межами театру» передбачає гру в нестандартних місцях по всьому місту.
«ВЕЗВЕЗІ ТА ГЕРМЕЗІ»
Другий фестивальний день розпочався у суботу, 16 вересня, ляльковою виставою «Везвезі та Гермезі» іранського театру «Mika Art Group» у пляжному клубі «Ротонда». Оскільки актори грали турецькою мовою ведучі фестивалю Пан Мандрішак та Пані Вішакова коротко розповіли глядачам сюжет пригодницької музичної історії. У виставі йшлося про двох друзів-бджілок Везвезі та Гермезі, рої яких ворогували між собою. Колись оди з них напав на інший та викрав увесь мед. Тому у раді міста вирішили вигнати невинного Везвевзі, розлучивши двох друзів. Подруга Гермезі впала через це в депресію, однак у фіналі її друг таки знайшов вихід, і переодягнувшись у муху, завітав до неї з музичним гуртом та заспівав її улюблену пісню.
За словами іранських акторів, вони грають у театрі, тому через досвід гри у такому незвичному місці їм було трохи важко налаштуватися на роботу. Наприкінці вони подякували усім глядачам та зізналися у любові до України.
«ПОЛЮВАННЯ НА ЩУРІВ»
Друга вистава «Полювання на щурів» відбулася у напівзруйнованому приміщенні на території Луцького національного технічного університету. Соціальну драму австрійського драматурга Петера Турріні лучанам представив Запорізький муніципальний театр-лабораторія «VIE».
Дія вистави відбувається на сміттєзвалищі. Саме сюди на перше побачення головний герой запросив свою кохану, аби серед усього сміття відчути себе впевненим. Місце зустрічі змушує героїв проявити справжні почуття та звільнитися від зайвого мотлоху, однак втонути у смітті.

«АКАДЕМІЯ СМІХУ»
Лабораторія сучасної драматургії та режисури з Рівного зіграла у приміщенні компанії «Едельвіка» трагікомедію «Академія сміху» японського письменника Кокі Мітані. Захід відвідали близько 150 людей, зал був заповнений вщент. Головні герої вистави Драматург та Цензор впродовж усього дійства намагалися скласти ідеально смішну комедію, маневруючи між творчістю та конформізмом чиновника.
Найбільше глядачів розвеселив момент, коли Цензор просить Драматурга вставити в п’єсу «Джуль’єти і Гамлета» слова «Боже, бережи імператора!», натомість вигадливий письменник назвав цим вигуком коня Гамлета.
Після кількох спроб «удосконалення» твору на вимогу Цензора вистава з комедії перетворюється в трагедію, адже Драматург отримав повістку на війну та мусить йти на службу, так і не поставивши горе п’єсу. Він віддає її Цензору з проханням поставити на сцені, а той дає йому наказ повернутися живим і забороняє гинути.
«КІМНАТА ЯКУБА»
Закрили театральний день поляки виставою «Кімната Якуба» за мотивами прози польського письменника Бруно Шульца у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки. Перед тим, як театр «Resursa» вийшов на сцену режисер театр-студії «Гармидер» Руслана Порицька запропонувала глядачам зануритися у світ. Кожен охочий міг назвати будь-яку цифру, відкрити на цій сторінці книгу Бруно Шульца та прочитати кілька абзаців, за це він отримував келих червоного вина.
«Не варто шукати логіку в тому, що ви будете дивитися, варто це відчувати і варто якось поринути, відкритися щонайширше усією своєю свідомістю і підсвідомістю», – наголосила Руслана Порицька.
Окрім того, що виставу грали польською мовою присутніх занурили у загадковий світ, повний містики та перетворень. Головний герой Якуб у нічній сорочці та ковпаку намагається втекти від химер у своїй голові. А зрозумівши, що не може виправдати синові сподівання, перетворюється на таргана та тікає.
Після завершення вистави актори польського театру подякували організаторам та волонтерам за гостинний прийом та подарували їм квіти.
Підготувала Зю Побережнюк
ПІДТРИМАЙ ВОЛИНЬТОП – ДОПОМОЖИ В РОЗВИТКУ НЕЗАЛЕЖНИХ ЛУЦЬКИХ МЕДІА!