/public/images/rss.png” src=”/public/images/rss.png” width=”26″ height=”26″ alt=”” class=”lozad pull-left”> RSS Контакти
Понеділок 22:36
9 Червня 2025
- Новини
- Луцьк
- Волинь
- Україна
- Світ
- Політика
- Економіка
- Гроші
- Бізнес
- Нерухомість
- НП
- Соціум
- Медицина
- Освіта
- Довкілля
- Вікенд
- Релігія
- Благодійництво
- Техно, IT
- Культура
- Музика
- Кіно
- Література
- Мистецтво
- Історія
- Авто
- Спорт
- Таблоїд
- Проекти ВН
- Акценти
- Трибуна
- повідом новину
- Аверс
Інтерв’юАналітикаФотоВідеоБлогиДосьєАнонсиПопулярне Запитай юриста PDF-архів газети
За кордон виїжджають не тільки 17-річні хлопці, але й дівчата, – освітній омбудсман
Сьогодні 22:05 Коментарів: 0 0 Твіт
Молодь у віці 17 років виїжджає з України, при чому не тільки хлопці, але й дівчата. Державі необхідно виробити одну стратегію, як запобігти цій тенденції.
Про це в інтерв’ю «РБК-Україна» розповіла освітній омбудсман Надія Лещик.
Статистики щодо виїзду 17-річних українців за кордон наразі немає, тож важко відповісти, наскільки ця проблема є масовою. Проте освітні управлінці на рівні областей і громад кажуть, що у 10-11 класах починає навчатися одна кількість дітей, а закінчує класи зовсім інша. Діти не відраховуються з наших шкіл, а переходять на дистанційне навчання.
Читати ще: В Україні щороку зменшується кількість випускників. У Міносвіти поділилися статистикою
«На рівні держави треба виробити одну стратегію. Тому що це наша молодь, вона виїжджає, а це наше майбутнє. Необхідно тримати зв’язок з батьками, з учнями, роз’яснювати їм. За статистикою, цього року на НМТ зареєструвалося 312 490 осіб. Це на 18% менше, ніж торік. 20 071 дитина складає тест за кордоном. Більшість країн, куди їде наша молодь, не потребує тесту НМТ», – пояснила Лещик.
Частіше рішення виїхати з дитиною приймають саме батьки. Лещик зазначила, що говорила з батьками, які такі рішення приймали. Вони звертали увагу на неоднозначність заяв про мобілізацію з 18-річного віку.
Читати ще: Демографічна криза: Україна втратила 2,3 млн молодих людей
«Але виїжджають за кордон не лише 17-річні хлопці, а й дівчата. Зростає оплата за контрактне навчання в закладах вищої освіти, це теж може сприяти виїзду за кордон. Треба прораховувати наслідки кожного рішення на рівні держави, до чого воно може призвести. Так, під час війни ми потребуємо швидких рішень, але все одно слід зважувати плюси та мінуси», – зазначила омбудсмен.
Лещик наголошує, що держава, яка не має молоді, може зникнути. Тому молодь дуже важлива. Це люди, які будуть далі керувати державою, розвивати її, розбудовувати та відновлювати.
Крім того, в Україні також погіршується ситуація з вчителями. Кількість учнів зменшується, тож громади змушені з’єднувати класи, закривати заклади освіти.
Читати ще: Майбутнє країни під загрозою: українські підлітки думають про еміграцію. Дослідження
«Тут питання, куди підуть працювати ці вчителі, чи залишаться взагалі в освіті, чи поїдуть за кордон. Будемо сподіватися, що коли війна завершиться, діти повернуться. Але де тоді взяти кваліфікованих педагогів, які зможуть їх навчати? Як їх повернути?», – зазначила Лещик.
Вона додала, що держава повинна сформувати дітям, які виїхали за кордон, чіткий меседж: «Ми на вас чекаємо».Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Повідомити