Ігрові автомати — зло 21 століття. Дедалі більше молодих людей проводять свій час у затемнених кімнатах замаскованих під “інтернет-клуби”.
Не секрет, що й у Луцьку є безліч таких закладів. Втім, надзвичайно мало говорять про шкоду такої залежності. Хоча, її можна зрівняти з наркотиками: людина стає неконтрольованою, програє усі кошти та проводить увесь свій час з сумнівною компанією.
Що таке ігрова залежність?
Це порушення в нервовій системі, виражене в регулярних азартних іграх, які домінують над способом життя людини і ведуть до втрати соціальних, професійних і матеріальних цінностей та зобов’язань. Ось декілька визначень в порушенні мислення у людини, яка залежна від азартних ігор:
- Особлива значущість грошей для азартного гравця
- Прагнення будь-що випередити конкурентів
- Постійна збудженість при грі в азартні ігри
- Підвищена потреба в соціальному визнанні
- Тенденція до підвищеної ретельності в роботі
- Частий прояв психосоматичних захворювань, викликаних стресом.
Чому виникає це захворювання?
Власне, виникнення залежності від азартних ігор – це комплексна проблема. Втім, є декілька найчастіших факторів, які сприяють цьому:
- Порушення самооцінки («нарцисизм»)
- Порушення в області міжособистісних відносин
- Порушення регуляції власного стану збудження
Як вилікувати залежність?
Частиною терапії, як правило, є домовленість про повну відмову від азартних ігор. Простого скорочення обсягів гри до помірного стану зазвичай недостатньо. Перш за все, повна відмова від азартних ігор допомагає виявити першопричину, яка і викликала появу залежності від азартних ігор. Існують різні методи терапії, орієнтовані як на глибоке проникнення в психологію людини так і на поведінковий аналіз його стану.
Втім, відштовхуючись від стадії залежності, слід або стаціонарне лікування в спеціалізованих закладах, або ж досить буде декілька сеансів у психотерапевта.