Рано чи пізно, до косметолога приходять усі. Сьогодні, у нашій рубриці “Запитай у лікаря” ми розповімо вам про те, коли та навіщо приходити до косметолога. А також, дамо відповідь на ваші питання, які ви ставили під нашим дописом.
Вікторія Романова — косметолог з вищою медичною освітою. У сфері косметології 6 років. За цей час вона допомогла чималій кількості лучан виявити та вилікувати проблеми на шкірі обличчя.
Як знайти свого косметолога та на що звернути увагу передусім?
Перш за все — медична освіта. Багато хто думає, що для косметолога — це не важливо, але є багато моментів, коли без медичної освіти, ти можеш зашкодити пацієнту. Досвід також повинен бути більшим, аніж рік, хоча б. Робоче місце також має бути облаштоване згідно з усіма медичними нормами. Відповідно, косметологічні процедури не можуть здійснюватись в домашніх умовах.
Які процедури мають попит серед лучан?
Ін’єкційні процедури — це індивідуальна методика омолодження шкіри, шляхом введення вітамінних комплексів та гіалуронової кислоти. Також, популярними у всі сезони залишаються чистки обличчя, а також в осінньо-зимовий період — пілінги.
Розкажіть про основні правила домашнього догляду та “маст-хев” доглядових засобів для кожної дівчини?
У кожної дівчини обов’язково повинен бути хороший засіб для вмивання ( гель, пінка, молочко), а не лише міцелярна вода, яка підходить лише для зняття макіяжу і якісного очищення кросівок (посміхається, – ред). Відповідно, перший етап — демакіяж, другий — очищення шкіри. Третій етап — тонізація шкіри, аби відновити свій рН шкіри, бо вода з крану завжди змінює свій рН, а от у шкіри — має бути сталий. Для цього підійде хороший тонік, який слід підібрати разом з косметологом. Наступний етап — маска, але раз чи два у тиждень, не щодень. Кінцевий етап — крем та сироватка виходячи зі свого типу шкіри. Крем обираємо у день обов’язково з spf, живильний, в літній період, а на ніч наносимо масажними рухами крем задля зволоження.
Чим відрізняється догляд за сухою та жирною шкірою обличчя?
І суха і жирна шкіра обов’язково потребують зволоження. Те, що багато хто вважає, що жирну шкіру не потрібно зволожувати — помилкове судження. В сухої шкіри більш дбайливий догляд, без “агресивних процедур”. Їй рекомендовані лише поверхневі пілінги, в окремих випадках. Усе інше — легкий, професійний догляд та зволоження. Натомість, до жирної шкіри можна застосовувати усі “агресивні” процедури. Вона більш стійка, пружна та витривала.
Які косметологічні процедури обирають чоловіки?
Здебільшого, вони приходять на відновлюючі процедури, бо часто пересушують шкіру постійним голінням. Також, чимало хлопців-підлітків приходять з проблемою постійних висипів, і це є дуже правильним. Тому, що навіть у віці 10 років з проблемою висипання, слід звертатись до косметолога. Такі проблеми навряд чи пройдуть з “перехідним віком”, але можуть перейти у більш серйозні.
Приблизно 30% моїх клієнтів — чоловіки.
Які фактори впливають на стан шкіри найбільше?
Наша шкіра — це дзеркало внутрішнього стану організму. Наше харчування, звички, спосіб життя можна проаналізувати по шкірі обличчя. Втім, є й фактор генетики, який може або зберегти шкіру, або ж зіпсувати її. Але я раджу звернути увагу на власне харчування: виключити фаст-фуд, газовані напої, копчене, солене, солодке, та молочну продукцію(окрім кисломолочного). Також, вкрай негативно на шкіру впливає алкоголь та паління. Наприклад, курця видно відразу – в них дуже важко проходять чистки обличчя, через закупорені пори. Також, нікотин зменшує кількість колагену в організмі, і відповідно, шкіра стає менш еластичною. А от алкоголь категорично забороняється вживати людям, які схильні до куперозу. Бо після вживання алкогольних напоїв усі кровоносні судини розширюються, і проблема стає ще глобальнішою.
Питання від читачів
З якого віку слід лікувати підліткові висипи?
Це досить індивідуально: в хлопчиків та дівчаток — по-різному. Втім, як в дівчат так і хлопців при перших проявах слід звернутись до косметолога. А от процес — різний. У дівчат краще проводити лікування після встановлення гормонального фону, а от у хлопців – відразу.
Які маски слід використовувати після 30 років?
Ліфтингові, зволожуючі, ті, які живлять шкіру. Однак, лише не глиняні, бо вони дають жахливі алергічні реакції у багатьох, виходячи з мого практичного досвіду.
Яким повинен бути догляд за обличчям після 40 років?
Обов’язкові етапи: демакіяж, очищення, тонізація, нанесення крему або сироватки (під очі також). Втім, збільшується кількість косметичних засобів, адже в цьому віці повинно відбуватись чергування їх, аби шкіра не звикала до одного до догляду і не дала зворотнього ефекту.
Як підтягнути шкіру обличчя після 50 років?
В домашніх умовах ви цього не зробите. Але в косметологічному кабінеті є процедури, які зможуть допомогти: введення ліполітиків, біоревіталізація, контурна пластика.
Як боротись з пігментними плямами?
Потрібно визначити причину пігментації. Як допоміжний засіб – крем з spf захистом незалежно від пори року. Також, їх можна відновити в косметологічному кабінеті. Втім, повинен бути й відповідний домашній догляд, тому, слід звернутись до косметолога.
Порадьте марку крему після 50 років?
Я раджу лише професійні креми, а не мас-маркет. Серед тих, які подобаються моїм клієнтам: Massada, Holy Land, Renew. Насправді, в цьому питанні також найкраще порадитись з косметологом.
Як доглядати за проблемною шкірою?
Самостійно це дуже складно зробити правильно. Обов’язково хоча б раз на два місяці навідуватись до косметолога, хоча б за консультацією, аби скорегувати домашній догляд. Відповідно, це не є швидкий процес, догляд затягується на роки. В окремих випадках потрібна консультація і лікування й дерматолога.
Чи потрібен крем при хорошій генетиці й відсутності зморшок у 25 років?
Якщо ви не бачите у себе проблеми і потреби, то не потрібно.
Як вилікувати та доглядати за куперозом?
Купероз — це захворювання не лише шкіри. Це функціональне захворювання кровоносної системи. Його можна прибрати лазером, але це не гарантує, що це назавжди. В усіх, хто страждає куперозом, є схильність до варикозного розширення вен. Тому, потрібно підбирати відповідний догляд. Втім, в домашньому догляді повинен міститись вітамін С. Не можна відвідувати бані та сауни, бо перепад температури погіршить ситуацію. Алкоголь, паління, усі червоні продукти — виключити.
Що робити з підшкірними висипами та пігментними плямами?
Слід йти до косметолога та виясняти причину їх появи. При правильному зборі анамнезу, відповідних аналізах, можна буде визначити першопричину. Скоріш за все, тут пішов якийсь збій.
ТОП-3 правила “здорової шкіри”?
Здоровий сон, здоровий спосіб життя (правильні звички у догляді) та регулярні візити до косметолога (хоча б двічі на рік при здоровій шкірі).
Юлія Галецька
Використання цього матеріалу можливе лише з дозволу редакції.