З чим у вас асоціюється зима? Перші асоціації – це новорічні свята, сніг, відчуття казки. Але часто такі позитивні очікування та відчуття можуть зіпсувати постійні супутники зими – вірусні хвороби, апатія від зменшення кількості сонячного світла, загострення хронічних хвороб, малорухливий спосіб життя, зниження енергійності.
Як пережити зиму і зберігати хороший настрій та життєвий тонус читайте у нашому матеріалі.
ПРОФІЛАКТИКА ГРВІ
Холод, дефіцит сонячного світла і свіжого повітря послаблюють захисні функції нашого організму, тому у зимовий період важливо дотримуватися елементарних норм профілактики: уникати контакту з хворими людьми, а якщо хвороба все ж підкосила вас, лишатися вдома, щоб не розповсюджувати вірус далі. Важливо також регулярно мити руки і не торкатися ними до обличчя. Профілактикою «зимових» захворювань є фізичні навантаження та повноцінне здорове харчування, вживання достатньої кількості води.
Одним із найважливіших аспектів збереження здоров’я є зимовий одяг. Він не повинен продуватися та має тримати температуру. Окрім цього корисно буде також купити термобілизну. Однак, слід зважати на те, що вона існує у багатьох варіаціях, залежно від призначення: активний відпочинок або малорухомий спосіб життя, з різних видів тканини. Тому слід уважно читати інструкцію або радитися з продавцем перед покупкою такого одягу.
НАСТРІЙ
Через нестачу сонячного світла настрій та активність у багатьох людей знижується. Боротися з цим психологи радять завдяки якійсь цікавій справі або проекту: вишивка, вивчення іноземної мови, виготовлення листівок, ремонт, головне, аби ця діяльність вам подобалася. Це допоможе відволіктися.
Ще один дієвий спосіб – рух. Підійде будь-який вид спорту, який знову ж таки приносить вам задоволення. Важливо гуляти на свіжому повітрі.
Покращувати настрій можна вживаючи більше фруктів та овочів, адже взимку наш раціон потребує особливої уваги.
Додатковим плюсом стане також затишок в домі. Перетворіть свій дім на місце, в якому приємно «перечекати» морози, купіть ароматичні свічки, прикрасьте його у новорічному стилі, придбайте м’який симпатичний плед та зайдіть в книгарню за цікавою книгою, з якою можна буде приємно і корисно провести вечір.
ШКІРА ТА ВОЛОССЯ
Усім відомо, що взимку наша шкіра та волосся через сильні морози, перепад температури, сухість повітря у приміщеннях почувається м’яко кажучи не найкраще.
Тож замість звичайних засобів з догляду за шкірою слід замінити на цей час на більш делікатні засоби очищення – міцелярну воду, молочко, тощо.
Звісно ж, важливу роль у догляді за шкірою обличчя взимку грає її зволоження. Не забувайте наносити крем за півгодини до виходу на вулицю. До слова, краще користуватися жирнішими кремами в день, а зволожуючі креми та маски лишити на вечір.
Не слід забувати про шкіру усього тіла, адже через опалення та сухість повітря сушить її. Купуйте креми, які містять у собі вітаміни A, B, C або E, корисно також мастити шкіру олійками.
Волосся страждає взимку найбільше, особливо, коли заради ефектного вигляду, ви не одягаєте шапку. Така жертва красі може призвести до того, що волосся стане ламким та почне випадати. Не переохолоджуйте голову, а також під час сушки волосся слід встановлювати режими з холодним повітрям. І, звісно, ні в якому разі не можна виходити на вулицю з мокрою або вологою головою.
Допомогти відновити та вберегти волосся у холодну пору року допоможуть зволожуючи маски та кондиціонери. Вони можуть бути як куплені у маркеті, так і зроблені самотужки у домашніх умовах.
БАДЬОРІСТЬ
Щоб лишатися бадьорою взимку особливо важливо знаходити час на сон та бувати на свіжому повітрі. Збалансоване харчування, гарячі напої з натуральних ягід – прекрасний спосіб вийти зі стану апатії .
Зняти напругу та покращити стан здоров’я допоможе сауна. Однак, слід пам’ятати, що похід в сауну заборонений людям, які мають шкірні, серцево-судинні захворювання, недуги центрально-нервової системи або будь-які захворювання в стадії загострення.
ГАРЯЧІ НАПОЇ
Це найшвидший спосіб зігрітися взимку. Однак, тут важливо не переборщити, адже надмірна кількість гарячих напоїв провокує потовиділення, яке, в свою чергу, знижує температуру тіла.
Компоти з калини, малини, журавлини, смородини, імбирний чай – ваші найкращі друзі взимку.
Щодо алкоголю, то вживати його на холоді неефективно та небезпечно. Після його вживання судини розширюються і суб’єктивне відчуття тепла не підкріплюється підвищенням загальної температури тіла, а навпаки веде до поступового її зниження та в результаті переохолодження організму.
Бажаємо вам здорової та приємної зими.