Кожна жінка – особлива і по-своєму переживає настання чергової менструації. У когось в цей день всього лиш ледь помітна слабкість, а хтось просто вибивається на кілька днів з колії і не може навіть поворухнутися через біль.
Як полегшити життя під час цих природніх щомісячних жіночих випробувань читайте в публікації «Лучанки».
ГІГІЄНА
Через те, що менструальні виділення містять окрім крові ще й слизову оболонку матки кров не згортається. Зазвичай вони мають специфічний запах, однак,якщо правильно дотримуватися правил гігієни, то ніхто крім вас на це не зверне увагу.
Митися необхідно перед кожною зміною прокладки чи тампону протічною водою. Але про звичайне милоу ці дні кращезабути, адже луг, який входить у його склад може сушити шкіру та подразнювати слизову. Найкращий варіант – це спеціальний інтимний гель, якщо ж такого під рукою немає, тоді просто скористайтеся дитячим милом без віддушок та барвників.
Прокладки потрібно підбирати залежно від інтенсивності крововиділення – спостерігайте за собою, адже цей процес може змінюватися. Змінювати цей гігієнічний засіб треба щочотири години.
Тампони слід міняти щочотири-щовісім годин, залежно від об’єму віділень. Існує міф, що цнотливим дівчатам не можна користуватися тампонами, та насправді дівоча пліва має в собі отвір, через який витікає кров, а також вона є досить гнучкою, тому при правильному введені тампону з нею нічого не станеться. Користуватися тампонами не можна ппри вагінальних інфекціях. Також не слід забувати про синдром токсичного шоку – рідкісне інфекційне заховрювання, яке виникає від продуктів життєдіяльності золотого стафілокока при використанні тампона. Ці мікроорганізми завжди присутні в людському тілі у невеликій – на слизовій рота, носа, вагіни, шкірі. Близько половина випадків токсичного шоку трапляється з дівчатами та жінками під час менструації. Хоча прямий зв’язок виникнення захворювання з використанням тампонів вчені не довели, однак експерти забороняють користуватися тампонами жінкам, які хоч раз хворіли на таке захворювання.
Окрім того гінекологи не рекомендують відвідувати сауну або приймати гарячу ванну під час місячних. Це може спровокувати посилення кровотечі. Щодо моря або басейну, то експерти не забороняють купатися, попередньо слід вставити тампон. Однак слід пам’ятати, що в ці дні ваша статева система надчутлива до подразнень та інфекцій, тому добре подумайте перд тим як заходити у відкриту водойму чи басейн.
Найкраще для такого періоду підібрати комплект бавовняної білизни. Якщо на вас чекає якась серйозна робоча зустріч або побачення, не слід панікувати, просто покладіть в сумку запасну пару трусиків та не забудьте прокладку чи тампон. Пам’ятайте, що менструація – це настільки ж природньо як піт чи сльози.
ПОХІД ДО ЛІКАРЯ
У деяких випадках болюча менструація чи ПМС – це ознака хвороби та сигнал, який свідчить про те, що час звернутися до гінеколога. До того ж лікар порадить вам як покращити самопочуття у критичні дні та зменшити біль. Чимало жінок п’ють для цього оральні контрацептиви, які містять гормони «естроген» та «прогестерон». Вони регулюють цикл та виділення. Однак, призначати ці таблетки може лише компетентний гінеколог після обстеження та урахування ваших індивідуальних особливостей та стану здоров’я. Лікар також може призначити вам оптимальне знеболююче.
СЛУХАЙТЕ СВОЄ ТІЛО
Місячні – ідеальний час, щоб приділити увагу собі коханій і почати висипатися, ніжити себе масажем та іншими приємностями. У цей через гормони час ваша шкіра також дуже чутлива та схильна до подразнень, підвищеної пітливості, висипиння або сухості, залежно від типу. Підберіть ідеальний ніжний догляд для неї.
Лікарі радять замість важких фізичних навантажень у дні менструації виходити на прогулянки, щоб покращити циркуляцію крові в малому тазі та зменшити спазми. Неінтенсивна розтяжка та йога допоможуть розслабити м’язи живота, спини та бедер.
Також деякі експерти переконані, що секс та мастурбація допомагають зняти біль під час місячних, однак потрібно слідкувати за своїм станом та прислухатися до свого тіла. Якщо ви почуваєтеся надто погано, не слід цього робити.
ЕМОЦІЇ
Емоції та настрій під час місячних – тема багатьох анекдотів, та смішного насправді тут мало. Усі реакції та сприйняття в це період загострюються. Попередьте близьких, що кілька днів ви можете бути не в настрої та неадекватно реагувати на їхні слова та дії. Спробуйте переконати керівництво попрацювати з дому або дати вам вихідні. По можливості відкладіть дуже важливі рішення на потім. Не бійтеся проявляти свої емоції, щоб не накопичувати їх і не поглиблювати стан стресу, однак, пам’ятайте, що місячні минуть, а вам з цими людьми ще спілкуватися.
Подивіться цікавий фільм, послухайте улюблену музику, прочитайте нову захоплюючу книгу, словом, влаштуйте собі емоційне свято.
ХАРЧУВАННЯ
Під час менструації слід приділити особливу увагу харчуванню та їсти регулярно. Не варто зловживати кавою, алкоголем, солоною та жирною їжею, а також цигарками. Намагайтеся відновити в організмі баланс вітамінів та мікроелементів, які виходять разом з кров’ю. Яловичина, гречка, фісташки, учстриці і усі продукти, які містять залізо – найкращий варіант у цей час. Також раціон можна збагатити смородиною, полуницею, цитрусовими.