На це питання важливо знати відповідь, адже це допоможе вберегти себе від зайвих бактерій.
Час відповісти на питання раз і назавжди / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com
Багато хто з вас знає, що ванна кімната є чи не найбруднішим місцем у нашому домі. Це ідеальне середовище для розмноження бактерій, тому підтримання чистоти в цьому приміщенні просто необхідне. При цьому більшість людей розуміють, що унітази є розсадником мікробів, проте як правильно змивати – із закритою чи відкритою кришкою?
Щоб розібратися в цьому питанні, Better Homes & Gardens звернулося до експертів з прибирання. Вони пояснили, яка техніка змиву є найбільш гігієнічною.
Генеральний директор компанії AK Building Services, що спеціалізується на комерційному прибиранні, Шарі Сідар пояснює неприємну реальність – кожен змив створює аерозольну хмару, що може поширювати бактерії та віруси по всьому приміщенню.
Відео дня
Наукова менеджерка з комунікацій компанії P&G Аріанна Кастро, своєю чергою, посилається на нове дослідження, опубліковане в Американському журналі інфекційного контролю. Воно показало, що закриття кришки унітазу перед змивом “незначно знижує поширення вірусних частинок”.
Кастро зазначає, що хоча закриття кришки може скоротити радіус поширення аерозольної хмари, воно не усуває цей ризик повністю. Повітряні потоки продовжують розносити бактерії, а мікроби можуть залишатися у воді унітазу навіть після кількох змивів. Саме тому дезінфекція унітазу, води та кришки просто необхідна.
Що таке “аерозольна хмара”, про яку говорять експерти
Аерозольна хмара – це дрібнодисперсний туман із найдрібніших частинок, що переносить небезпечні патогени, такі як E. coli (кишкова паличка), C. difficile (клостридії), норовіруси та аденовіруси.
Навіть якщо ви цього не помічаєте, аерозольна хмара утворюється під час кожного змиву і може осідати на прилеглих поверхнях – від зубних щіток до рушників.
Дослідження Університету Колорадо показало, що:
- Частинки вилітають зі швидкістю 2 метри на секунду.
- Досягають висоти 1,5 метра всього за 8 секунд.
Остаточний вердикт – закривати кришку чи ні
Хоча “аерозольна хмара” справді існує і поширює шкідливі патогени, залишається спірним, наскільки кришка унітазу допомагає запобігти забрудненню поверхонь.
Експерти сходяться на думці, що закривати кришку перед змивом корисно, хоча цього й недостатньо.
“Згідно з наявними дослідженнями, я вважаю, що закриття кришки унітазу – це корисна звичка, оскільки вона знижує поширення бактерій. Однак повністю виключити ризик тільки цим способом неможливо”, – каже Кастро.
Тому експерти рекомендують регулярно дезінфікувати унітаз, кришку і воду. І радять тримати зубну щітку в закритому футлярі, поліпшити вентиляцію (увімкнувши витяжку, наприклад), регулярно дезінфікувати поверхні (особливо раковину, стільниці, дверні ручки та інші предмети, які часто використовуються).
Інші цікаві новини про чистоту у нас вдома
Раніше УНІАН повідомляв, що використовують професійні прибиральниці від грибка на швах між плитками. Для боротьби з пліснявою і грибком у душовій кабіні експерт використовує суміш із води, білого оцту, олії чайного дерева та гвоздичної олії.
Крім того, ми розповідали, чим натерти змішувач, щоб вапняний наліт не з’являвся на кранах. Що довше плями залишаються на цих ділянках, то сильніше вони прилипають до поверхні, що ускладнює їхнє очищення, це стає справжньою проблемою.
Найкраще прибирати вапняний наліт на крані засобами з високим вмістом кислоти, а також високою абразивністю.